• معرفی شهرداری منطقه 7 مشهد
    معرفی شهرداری منطقه 7 مشهد

    معرفی شهرداری منطقه 7 مشهد

     

    شهرداری منطقه هفت که هفتمین منطقه ازنظر تقسیمات شهرداری مشهد محسوب می گردد که در فروردین سال 1374 پس از تفکیک نهایی مناطق 7و 8 بطور مستقل کار خود را شروع نمود. 

    شهرداری منطقه هفت ، با مساحت محدوده خدماتی 5200 هکتار در جنوب شرقی مشهد واقع شده است  که جمعتی در حدود 250 هزار نفر را درخود جای داده است و در حال حاضر دارای 19 محله و 3 ناحیه خدماتی می باشد.
      محدوده خدماتی این منطقه از چهار جهت جغرافیایی   عبارتند از :

    1- ازشمال به بازار امام رضا ( ع )
     2- ازجنوب به شهرک های سیدی و بهارستان
     3- ازغرب به خیابان امام رضا ( ع )
     4- از شرق به کال طرق

      همچنین حریم این منطقه روستای ده غیبی در جاده  قدیم نیشابور و خواجه اباصلت در اتوبان مشهد باغچه بوده که تحت نظارت این شهرداری می باشد .  با توجه به وجود فرودگاه شهید هاشمی نژاد و عوارضی مشهد نیشابور در این منطقه و موقعیت پایانه مسافربری ، بیش از 70%  مسافرین و زائرین مستقیما از خدمات این منطقه بهره مند می شوند .

         باعنایت موقعیت خاص وسرانه بالای فضای سبز منطقه ، دو پارک طرق و  بابا قدرت بعنوان کمپ اسکان زائرین در نظر گرفته شده است و شهرداری منطقه هفت سالانه افتخار پذیرایی بیش از 150 هزار نفر از زائرین امام هشتم( ع )  را در این دو کمپ دارد .
    از طرفی به دلیل همجواری با بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد و همچنین دارابودن پرترددترین ورودی جاده ای مشهد یعنی عوارضی باغچه از مهمترین مناطق زواری مشهد محسوب می گردد ، به دلایل ذکر شده و همچنین وجود بیشترین فضای سبز شهری از جمله بوستان طبیعی هفت حوض ، بوستان جنگلی طرق ، کمربند فضای سبز و نیز قابلیتهای بالای اقامتی مانند هتلها ، مسافرخانه ها ، هتل آپارتمانها ، کمپ های موقت (طرق و باباقدرت) این منطقه را از پتانسیل بالایی در زمینه سرمایه گذاری برخوردار کرده است .
         شهرداری منطقه هفت بدلیل گستردگی و حجم بالای جمعیت ساکن در آن به سه ناحیه تقسیم گردیده  که به جهت ایجاد تسهیلات و ارایه خدمات بهتر و سریعتر به شهروندان از ابتدای سال 1387 کلیه خدمات مربوط به امور شهر ، شهرسازی و معماری، اداری ، فضای سبز و عمرانی در نواحی مذکور به شهروندان محترم ارایه می شود . خدمات شهرسازی در نواحی 1،2،3و4  به طور مجزا توسط بخش خصوصی به شهروندان ارایه می گردد .
        این منطقه با پرسنلی معادل 220 نفر و بکارگیری قریب به  900 نفر نیروی انسانی در قالب شرکت های بخش خصوصی که در 15 شرکت  ( 5 شرکت رفت و روب معابر ، 9 شرکت نگهداری فضای سبز و  1  شرکت در بخش سد معبر ) در تمام ساعات شبانه روز به ارایه خدمات مختلف به شهروندان عزیز و زائران محترم مشغول  می باشد . 
      

     

     محدوده قانونی منطقه 7 :

      

    شمال

    میدان بیت المقدس، خیابان شیخ طوسی ،میدان 17 شهریور، بلوار شهید شیرودی، بلوار شهید رستمی،                  

    جنوب

    شهرک ابوذر،شهرک بهارستان،  قائم،...

    شرق

    فرودگاه بین المللی، عسکریه، پارک جنگلی طرق،....

    غرب

    بولوار کوشش ، میدان حافظ، بزرگراه شهید کلانتری، پایانه مسافربری، خیابان امام رضا،میدان بسیج، میدان بیت المقدس

    جمعیت منطقه : 

    منطقه

    جمع کل

    مرد

    زن

    خانوار

    منطقه 7

    256575

    129808

    126767

    77528

     

     

    نام و نام خانوادگی: تاریخ و محل تولد: -
    میزان تحصیلات: -
    رایانامه:--تلفن:--
    فکس:--
    معرفی شهرداری منطقه 7 مشهد
    پل های ارتباطی
    تلفن تماس :8418340فکس :3433396رایانامه :zone7@mashhad.ir