• چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 20
    کد: 186216
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
    به همت اداره فرهنگی اجتماعی:

    طرح توانمندسازی زنان"آوای همت" منطقه هفت

    آغاز فعالیت طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در محلات حاشیه شهر منطقه هفت
    طرح توانمندسازی زنان"آوای همت" منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛ طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست، مبتنی بر تمرکز محلات حاشیه شهر و به منظور توانمندسازی روانی و اقتصادی در حال اجرا است.

    این طرح در راستای نیل به شاخص های اقتصاد مقاومتی برای بانوان در هر دو بخش سلامت روان و مهارت افزایی فنی،چرم دوزی، تراریوم و در کنار کلاس های فنی ،کلاس های مشاوره ای و گروه درمانی در حال برگزاری است.

    انتخاب جامعه هدف با هماهنگی اداره اجتماعی و مشارکتها و توسط منطقه انجام خواهد شد و جذب مدرس در هر دو حوزه ی مشاوره ای و فنی با نظر مستقیم اداره اجتماعی و مشارکتها انجام می شود.

    هدف کلی طرح آوای همت؛بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست و بد سرپرست خانوار، بالا بردن درآمد متقاضیان و پیشگیری از ورود زنان سرپرست خانوار به نهادهای حمایتی می توان بر شمرد.

    این طرح در محلات حاشیه شهر از جمله:سیدی، طرق، ایوان، المهدی، قائم، انقلاب، بهارستان از ابتدای مهر ماه آغاز و تا پایان آبان در حال اجرا می باشد.

    موضوع اصلی این طرح معطوف به مشارکت اقتصادی بانوان است .تسهیلات به تنهایی نمی تواند باعث اشتغال زایی شود و بنابراین طرح هایی مانند طرح آوای همت اشتغال برای زنان سرپرست و بدسرپرست خانوار می تواند راه گشای این مساله باشد.

    تعداد بازدید: 20
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر