• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 287
    کد: 19028
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
    محبی با حضور در پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری عنوان کرد؛

    منطقه 7 سبزترین منطقه شهر مشهد

    با راه‌اندازی پل‌های چون سلام، حافظ و احداث فضای سبز در اطراف این پل‌ها تغییرات بارزی در سیمای این نقطه از شهر پدید آمده است. البته در باند تشریفات پل غدیر گل‌آرایی و طراحی فضای سبز شهری دنبال می‌شود.
    بازدید شهردار منطقه 7 از پایگاه اطلاع رسانی

    بسیاری از زائران و مسافران پایتخت معنوی ایران که از سمت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد و جاده نیشابور قدم به این کلانشهر مذهبی می‌گذارند، با دیدن مناظر اطراف بولوار فرودگاه و خیابان‌های محدوده ورودی جاده نیشابور اولین قضاوت‌ها و برداشت‎ها را در خصوص شهر مشهد و مدیریت آن در ذهن خود شکل می‌دهند. مشهد به اذعان بسیاری از کارشناسان و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته توسط نهادهای مربوطه، طی سال‌های گذشته و به واسطه برنامه‌ریزی و فعالیت‌های شهرداری به عنوان شهرسبز و شهردار مشهد نیز به عنوان شهردار سبز انتخاب شده است. شهری که با توجه به احداث پارک‌های زیبا و بزرگ، محلی، منطقه ای و پارک‌های خطی نظر بسیاری از زائران و مسافران را به این شهر جلب نموده است. در این بین اما موقعیت استراتژیک منطقه 7 برای مشهد آنچنان دارای اهمیت است که تلاش می شود این منطقه از بهترین امکانات و خدمات شهری برخوردار گردد. نمونه آن نیز فضای سبز ممتاز و بی نظیری است که در این منطقه وجود دارد و از این حیث با داشتن بیشترین سرانه فضای سبز، سرآمد دیگر مناطق شهر به حساب می‌آید.
    بالاترین سرانه فضای سبز متعلق به شهروندان منطقه 7
    شهردار منطقه 7 مشهد که به همراه معاونان و روسای نواحی 5 گانه خود در پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد حضور یافته بود، در این باره با اشاره به سرانه 32.7 مترمربعی فضای سبز منطقه اظهار کرد: به منظور زیباسازی محیط و سبزتر کردن فضای شهری آن، 8 میلیارد تومان اعتبار برای فضای سبز منطقه در نظر گرفته شده است.
    احمد محبی افزود: کل پروژه فضای سبز منطقه هم اکنون شروع شده و 60 درصد آن به اتمام رسیده است. 40 درصد باقی مانده نیز تا انتهای سال به بهره‌برداری می‌رسد.
    وی اجرای نهضت آسفالت را به منظور زیباسازی فضای شهری از پروژه‌های دارای اولویت در این منطقه اعلام کرد و گفت: در طی سال جاری 31 هزار تن پخش آسفالت در سطح منطقه انجام شده است.
    شهردار منطقه 7 مشهد با اشاره به اجرای پروژه آسفالت جاده شهرک صنعتی یا 35 متری سردخانه با اعتبار 3 میلیارد تومان، بیان کرد: آسفالت دو طرف خیابان و آیلندهای آن در دستور کار قرار گرفته است.
    محبی اعتبار اجرای این پروژه را برای سال جاری 800 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی شده این پروژه به عنوان پروژه‌های دنباله‌دار اجرا شود. همچنین در رباط طرق نهضت آسفالت با پخش 31 هزار تن آسفالت دنبال می‌شود. همچنین در حال انجام روکش آسفالت معابر اصلی این شهرک هستیم.
    وی با اشاره به بهسازی 50 درصد از آسفالت جاده بهشت‌رضا(ع) اظهار کرد: مابقی آن در دست اقدام است. همچنین پروژه 30 متری سردخانه که پروژه ناتمام سال گذشته بود، در سال جاری به اتمام رسید.
    8 میلیارد تومان برای بهسازی کال‌ها
    شهردار منطقه 7 مشهد با بیان این مطلب که برای بهسازی پیاده‌روهای منطقه در سال جاری اعتباری معادل یک میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است، گفت: برای سال آینده نیز مبلغی معادل 2 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه بهسازی پیاده‌روهای بولوار صبا و خیابان قائم در سال جاری در دستور کار قرا دارد و اتمام بولوار صبا در سال آینده در برنامه است.
    محبی اجرای آسفالت معابر رباط طرق را به صورت مشارکتی اعلام کرد و اظهار داشت: به دلیل ساخت و سازهای غیرمجازی که در این محدوده صورت گرفته کار به سختی پیش می‌رود البته برای تداوم آن مشاور به کار گرفته شده است و اگر در سال آتی بحث جمع‌آوری آب‌های سطحی اتمام شود هیچ معبر خاکی نخواهیم داشت.
    وی در ادامه بیان کرد: 60 درصد بهسازی مسیل‌ها به صورت ستادی در حال انجام بوده و از پیشرفت مناسبی برخوردار است. ضمن اینکه کال اقبال شرقی، خلج و ابوذر به اتمام رسیده است.
    شهردار منطقه 7 مشهد اعتبار بهسازی کال‌های سطح منطقه را در سال جاری بالغ بر 8 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: علاوه بر این با توجه به طرح ترافیکی تهیه شده برای این معبر، کانالیزه کردن خیابان فدائیان اسلام در حال انجام است. گرچه این طرح به دلیل محدود کردن دسترسی‌ها مخالفان زیادی داشته است.
    محبی در ادامه در خصوص زیباسازی جاده نیشابور گفت: با راه‌اندازی پل‌های چون سلام، حافظ و احداث فضای سبز در اطراف این پل‌ها تغییرات بارزی در سیمای این نقطه از شهر پدید آمده است. البته در باند تشریفات پل غدیر گل‌آرایی و طراحی فضای سبز شهری دنبال می‌شود.
    وی ادامه داد: در جاده نیشابور توسعه فضای سبز، اصلاح هندسی و ایجاد پارک‌های خطی تلاش می‌شود ورودی شهر تغییر یابد.
    شهردار منطقه 7 مشهد با اشاره به اینکه مطالعات طرح احداث سر در برای ورودی شهر مشهد از سمت نیشابور انجام شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود این طرح در سال آینده به مرحله اجرا برسد.
    فعالیت های ویژه در پارک 235 هکتاری غدیر
    محبی در خصوص بوستان غدیر 235 هکتاری غدیر گفت: آسفالت خیابان‌های فرعی این پارک، تامین روشنایی آن، تکمیل سرویس‌های بهداشتی، آبخوری، دریاچه زیبای آن در این پارک انجام شده است و در مقطعی از سال به عنوان کمپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بقیه فصول سال در اختیار شهروندان مشهدی قرار دارد.
    وی ادامه داد: احداث سه آبنما در حاشیه جاده سنتو، احداث پارک خطی در ورودی و خروجی شهر مشهد صورت و تکمیل لچکی‌های ورودی شهر مشهد در سال آینده از دیگر برنامه‌های منطقه 7 است.
    محبی همچنین به موضوع پرداخت عوارض از سوی مردم و لزوم شفاف‌سازی بحث‌های هزینه‌ای در شهرداری اشاره کرد و گفت: شفاف‌سازی هزینه‌ها و درآمدهای شهرداری سبب شده مردم به این نهاد خدمات‌رسان اعتماد کرده و به این نکته اذعان داشته باشند که در امور اجرایی و خدماتی شهرداری با موفقیت عمل کرده است.
    وی خاطرنشان کرد: با این وجود هنوز هم ابهاماتی برای مردم وجود دارد که برای رفع آن باید روابط عمومی‌ها بیشتر فعالیت کرده و اطلاع‌رسانی دقیق‌تری صورت گیرد. در همین زمینه فعال شدن مرکز ارتباطات مردمی شهرداری 137، تغییر در واحدهای داخلی روابط عمومی و توسعه آن، تقویت پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد و افتتاح اتاق خبر این پایگاه اقدامات مثبت اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری است که قابل تقدیر است.


     

    تعداد بازدید: 287
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر