• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 319
    کد: 18933
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۰/۲۵
    همزمان با دهه آخر صفر در منطقه 7 صورت گرفت:

    همایش تجلیل از پیر غلامان ابا عبدالله الحسین(ع)؛ ترویج فرهنگ عاشورایی

    به منظور سوق دادن سمت و سویی درست و حذف خرافه پرستی اشعار مداحان اهل بیت در مدیحه سرایی، مراسم تجلیل از پیر غلامان ابا عبدالله الحسین ع صورت گرفت .
    همایش تجلیل از پیر غلامان در منطقه 7

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7، احمد محبی با ابراز خرسندی از برگزاری همایش پیرغلامان اهل بیت(ع)، آن را یک حرکت قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: این همایش از ابعاد و زوایای مختلفی قابل توجه است که باید هر یک از آنها را مورد بررسی قرار داد.
    به گفته وی تقدیر از افرادی که بخشی از عمر خود را برای مدح و ستایش اهل بیت(ع) صرف کرده اند نقطه با ارزش این همایش به شمار می رود که یک حرکت الهی برای پررنگ تر کردن محبت و ابراز ارادت نسبت به این خاندان است.
    شهردار منطقه 7 مشهد ترویج منصب ذکر و مدح اهل بیت(ع) را از دیگر برکات این همایش خواند و افزود : اعتقادات مذهبی مردم همواره نقشی اساسی در زندگی مردم ما ایفا می کند که این امر با ورود به ماه محرم و صفر رنگ و روی بیشتری به خود می گیرد.
    شهردار منطقه 7 تاکید کرد : شاعران، پیر غلامان و مداحین اهل بیت نیز با استفاده ازتخصص خود در این امر مردم را همیاری و حال و هوای معنوی تری ایجاد میکنند.
    وی ادامه داد : با توجه به این که این اشعار و مداحی ها به طور مستقیم با افکار مردم در ارتباط هستند، می باید در انتخاب آنها دقت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد، چرا که وقتی اشعار مورد استفاده در مداحی سمت و سوی نادرست میگیرد، به سمت خرافه پیش میرود.
    شهردار منطقه 7 بیان کرد: به همین منظور مراسمی با هدف تجلیل و بزرگداشت شاعران، پیر غلامان و مداحان اهل بیت در مسجد الرسول(ص) برگزار شد، که طی آن به بیش از 43 نفر از افراد لوح تقدیر و کارت هدیه به رسم یادبود اهداء گردید.
    وی تاکید با اشاره به اینکه مراسم فوق با حضور بیش از 200 نفر از شاعران، پیرغلامان، مداحان، اعضای شورای اجتماعی محلات، هیات امنای مساجد و برخی از همکاران شهرداری منطقه 7 برگزار گردید تصریح کرد : این مراسم برای اولین بار در منطقه 7 برگزار شده و در حاشیه آن نیز از یکی از مداحان زائر و خانواده "شهید دلاور" تجلیل شد.
    وی در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر اینکه هدف از برگزاری همایش فوق چیست؟ گفت: قیام عاشورا یک رخداد جنگی و نظامی نیست، بلکه واقعه‌ای فرهنگی است که بر زندگی بشریت در طول تاریخ تاثیر گذار بوده است.
    وی در پایان تاکید کرد: به همین دلیل زنده نگاه داشتن محرم و صفر همانگونه که پیر و مرادمان امام خمینی (ره) فرمودند، در شرایط فعلی برای شیعیان جهان ضروری است.
     

    تعداد بازدید: 319
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر