شنبه, ۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۱۶ ۱۷
طبقه بندی: اخبار منطقه
چچ
2YPYp9i02KogMTkg2YfYstin2LEg2q/ZiNmG2Ycg2YfYp9mKINqv2YrYp9mH2Yog2K/YsSDZhdit2YjYsSDZh9in2Yog2KfYtdmE2Yo=

با توجه به کسری گونه های گیاهی صورت گرفت

کاشت 19 هزار گونه های گیاهی در محور های اصلی

رییس اداره فضای سبز شهرداری منطقه 7 مشهد از واکاری و کاشت 19 هزار و 530 گونه پرچین در محور های اصلی سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7 مشهد ، احمد حسنی با اشاره به برنامه ‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای زیباسازی مناظر شهری، و تکمیل کسری گونه های گیاهی گفت:در بازه زمانی اول تا بیستم آبان ماه با همکاری همکاران پرتلاش بیش از 19 هزار نوع گونه های گیاهی پرچین که در محورهای اصلی سطح منطقه نیاز ضروری بود، کاشته شد.

وی افزود: یکی از راه های ایجاد نشاط و شادابی در شهروندان افزایش جلوهای بصری طبیعی مانند ایجاد، حفظ و نگهداری از فضای سبز مطلوب بوده است که در این راستا همه ساله با کاشت و نگهداری از گونه های متنوع و شاداب در پی ارتقاء سطح کیفی فضای سبز بوده ایم.

وی با اشاره به کاشت گونه های مختلفی همچون ترون ، زرشک و پیروکانتا در سطح معابر اظهار کرد: بیشتر این گونه های گیاهی در مناطقی همچون بلوار فرودگاه ، جمهوری اسلامی ، صابر ، ایمان ، هفده شهریور، صبا ، بوستان غدیر ، میدان حسن آزاد، حاشیه خیابان المهدی و دیگر مناطق کاشته شده و در برخی از مناطق نیز مراحل خاک ریزی و گود زنی هم در حال انجام است.

وی تصریح کرد: هرس ، فرم دهی به گونه‌های پرچینی کاشته شده در حاشیه معابر، آیلندهای میانی بلوارهای سطح منطقه به صورت مستمر و مداوم در حال انجام است تا همواره منظری زیبا و یکنواخت در همه نقاط سطح منطقه ایجاد شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.3724273045858
Qt: 4.090496301651