فهرست طبقات
پنجشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۸ ۵۴
طبقه بندی: اخبار منطقه
چچ
تخلیه و پلمب انبار ضایعات درخیابان شهید تونی منطقه هفت

تخلیه و پلمب انبار ضایعات درخیابان شهید تونی منطقه هفت

تخلیه و پلمپ انبار ضایعات به منظور پیشگیری از بیماری ها‌ی واگیر دار و جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها انجام شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه هفت ؛مرتضی طهماسبی با بیان اینکه فراهم کردن بستری مناسب برای بهره‌مند شدن مساوی همه شهروندان از امکانات و استاندارد‌هایی که ضامن سلامت جسمی و روانی و امنیت جانی و مالی آنها باشد گفت: فراهم کردن این بستر به عهده مدیریت شهری بوده که اداره خدمات شهری منطقه به عنوان متولی در مشاغل آلاینده نقشی بسیار مهم دارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به افزایش قیمت مواد قابل بازیافت عده‌ای سودجو باعث ایجاد و افزایش قارچ گونه انبار‌های خرید و فروش ضایعات و دپوی مواد پسماندی و قابل بازیافت در سطح شهر بخصوص در نقاط حاشیه شهر شده اند.

وی ادامه داد: علاوه براین مالکان این انبار‌ها با بکارگیری از معتادان و کودکان کار نیز ضمن ایجاد مزاحمت برای شهروندان و توسعه مشاغل کاذب و هم چنین افزایش آلاینده ها با پاره کردن کیسه‌های زباله در تمامی نقاط سطح شهر و بازیافت غیر اصولی آن‌ها در اماکن غیر استاندارد و غیر مجاز، شرایط انتشار آلاینده‌ها و تجمع حشرات موذی در سطح منطقه را فراهم کردند.

رئیس اداره خدمات شهری افزود: در همین راستا با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضایی در خصوص انبار‌های ضایعات سطح منطقه هفت میزان ضایعات جمع آوری شده از محل انبار ضایعات 1 تن مواد قابل تفکیک و 10 تن مواد غیر قابل تفکیک بوده که تعداد 1 دستگاه بازو غلطان، 1 دستگاه خاور، 4 مامور نیروی انتظامی، 2 واحد گشت سدمعبر،2 کارشناس بند 20، 10 نفر نیروی کارگری، یک اکیپ سازمان پسماند و کارشناس مرکز بهداشت شماره 5 در محل مستقر بودند.

طهماسبی گفت: از تمامی شهروندان عزیز تقاضا می‌شود که با تحویل زباله‌های خشک و قابل بازیافت به مراکز مبادله زباله خشک سازمان مدیریت پسماند نیز سهم خود را در حفظ سلامتی ساکنان سطح منطقه هفت ایفا کنند.

وی در پایانه افزود: شهروندان در صورت مشاهده انبار‌های ضایعات در سطح منطقه هفت می‌توانند گزارش خود را با شماره تلفن ۱۳۷ ارائه نمایند تا در اسرع وقت برخورد جدی با متخلفان اعمال شود.

منبع: