فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ۱۴۷۶۴
طبقه بندی: اخبار منطقه
چچ
INio2YfYp9mKINiu2K/Zhdin2Kog2KfYs9mD2KfZhiDYstin2KbYsdin2YYg2K/YsSDZg9mF2b4g2LrYr9mK2LEg2KjYsdin2Yog2LPYp9mEIDk0INiq2LnZitmK2YYg2LTYrw==

با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد:

بهای خدمات اسکان زائران در کمپ غدیر برای سال 94 تعیین شد

باید هزینه دریافتی از زائران ایرانی و خارجی در این کمپ متفاوت باشد تا استفاده از امکانات این کمپ منفعت بیشتری برای زائران داخلی کم‌برخوردار ایجاد نماید.


به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هفت مشهد مقدس، بررسی لایحه افزایش بهای خدمات مربوط به اسکان زائران در کمپ غدیر در دستور کار هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قرار داشت که به تصویب رسید.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در این رابطه اظهار داشت: علت تشکیل اینگونه کمپ‌ها، استفاده و اسکان افراد کم برخوردار جامعه می‌باشد و قصا نداریم با راه‌اندازی این کمپ‌ها مشکلی برای سرمایه‌گذاری هتل‌ها ایجاد کنیم.
خلیل‌الله کاظمی با اشاره به اینکه تعداد 280 کلبه برای اسکان زائران در کمپ غدیر وجود دارد، تصریح کرد: باید هزینه دریافتی از زائران ایرانی و خارجی در این کمپ متفاوت باشد تا استفاده از امکانات این کمپ منفعت بیشتری برای زائران داخلی کم‌برخوردار ایجاد نماید.
وی افزود: متوسط مدت اقامت افراد در این کمپ 4 شب می‌باشد و با توجه به اینکه زائران خارجی استفاده کننده از کمپ از کشورهای مختلف و دارای تمکن مالی خوبی می‌باشند لذا باید تعرفه بیشتری از آنها نسبت به زائران ایرانی دریافت شود.
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در بودجه زیارت نیز چند سرفصل برای توسعه کلبه‌ها، حمام‌های سیار، سرویس بهداشتی و آسفالت معابر کمپ غدیر در نظر گرفته شده که در کارگروه زیارت در حال پیگیری اختصاص این مبلغ هستیم.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این خصوص گفت: اگر نخواهیم هزینه تمام شده استفاده از خدمات این کمپ را از زائران بگیریم باید یارانه پرداختی را از مردم محروم خود تامین کنیم.
سید جلال فیاضی افزود: در اصل نباید زائران خارجی در این گونه کمپ‌ها اسکان داده شوند بلکه باید آنها را برای اسکان به سمت مکان‌های رسمی هدایت کنیم که می‌توان این کار را با کاستن جاذبه استفاده از کمپ از طریق بالا بردن قیمت انجام داد.
سهیلی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز در مورد تفاوت قیمت اسکان زائران ایرانی و خارجی در کمپ غدیر گفت: من این کار را به صلاح نمی‌دانم زیرا معتقدم دریافت بهای بیشتر از زائران خارجی، اثر ضد فرهنگی دارد.
در پایان با تصویب این لایحه به شهرداری مشهد اجازه داده شد تا به منظور ارتقاء کمی و کیفی خدمات کمپ‌های اسکان موقت و جبران بخشی از هزینه‌های ارائه خدمات به زائران و مسافران، نسبت به افزایش تعرفه‌های دریافتی خود اقدام نماید.
بر اساس این مصوبه، ورودی پارکینگ برای 24 ساعت جهت استفاده زائران ایرانی مبلغ 12 هزار تومان و برای زائران خارجی مبلغ 30 هزار تومان تعیین شد.
همچنین هزینه هر شب اسکان حداکثر 4 شب برای زائران ایرانی 25 هزار تومان و برای زائران خارجی 50 هزار تومان در نظر گرفته شد.
در صورت اسکان بیش از 4 شب، 20 درصد به تعرفه‌ها افزوده خواهد شد و در صورت وجود ظرفیت و امکان استفاده مجاوران از کمپ یاد شده، ورودی به داخل پارک با خودرو شخصی در ساعت اول 500 تومان و هر ساعت اضافه 200 تومان می‌باشد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2154946327209
Qt: 0.91135120391846