• کمپین منتظرین ظهور حضرت مهدی موعود (عج)

    کمپین توسعه فضای سبز

    علاوه بر غصب زمین های اطراف شهرها و آبادی و از بین رفتن پوشش گیاهی توسط برخی از افراد سودجو که سبزی این مناطق را به سیمان و ساختمان های بلند مرتبه تبدیل می کنند مجموعه جنگل های کشور نیز مورد تهدید قرار دارد. از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها- بخصوص جنگل ها- مشکلات متعدد بشری را به دنبال دارد که همه مسئولین مرتبط با موضوع در دولت مجلس قوه قضائیه و شهرداری ها باید برای جلوگیری از پیشرفت این حرکت غلط اقدام جدی به عمل آورند.
      فرمایشات مقام معظم رهبری ۱۵/۱۲/۱۳۹۱
     

     

    شهرداری منطقه ۷ مشهد مقدس به عنوان سبزترین منطقه شهری و طلائیه دار خدمات رسانی به مجاورین و زائرین حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) به لحاظ موقعیت جغرافیایی در ورودی جنوب شرق این شهر واقع شده که همجواری با حرم مطهر رضوی واقع شدن بزرگراه سلسله الذهب و شهید شوشتری (نیشابور) به عنوان اصلی ترین ورودی زائرین به این شهر- فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد قرارگیری ارتفاعات مستعد موسوم به قائم هفت حوض و ... جایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد به ارمغان آورده است.
    در سال های اخیر و پس از دستور مقام معظم رهبری و تلاش دستگاه های دست اندرکار و پس از بازپس گیری ارتفاعات کوه های قائم از دست افراد زمین خوار و سودجو ابتدا نسبت به احداث پارک بزرگ قائم با امکانات مناسبی از جمله سالن ورزشی زمین های ورزشی روباز و کودکان احداث پلکان سلامت بر روی ارتفاعات در سال ۱۳۹۴ انجام شده که بدست مشاور عالی مقام معظم رهبری جناب آقای دکتر حداد عادل به بهره برداری رسیده است. در حال حاضر و پس از سیاستگذاری های عالی شهرداری- طرح کاشت و احیاء بوستان و توسعه آن به فضای جنگلی در فضای به متراژ ۸۰۰ هکتار پیش بینی شده است.
    این طرح در حال حاضر از ششم فرودین ماه ۱۳۹۵ بصورت جدی شروع شده و به نیت سلامتی و تعجیل در فرج حضرت قائم (عج) در حال اجرا بوده و امید آن داریم بتوانیم خدمتی کوچک در زمینه سازی تعجیل در فرج حضرت و گسترش فضای سبز شهری داشته باشیم.
     
     
     
     
     
    تعداد بازدید :1947
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: