• چهارشنبه،20 آذر 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1038
    کد: 128
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور

    آسمان منطقه 7 به آسمان پیوست

    شهردار منطقه 7 بااشاره به احداث پارکینگ در میدان 17 شهریور گفت: زیر بنای این پارکینگ بیش از 96هزار و 800 متر مربع مساحت دارد و در 17 طبقه در حال احداث می باشد که 12 طبقه آن پارکینگ و 4 طبقه بصورت تجاری جهت استفاده عموم در حال احداث می باشد .
    بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور

     با افزایش روزمره خودروها در سطح شهر معضل ترافیک و کمبود محل پارک خودروها را با خود به همراه داشته است که حل مسئله ترافیک به برنامه‌ریزی‌های درازمدت و کوتاه مدت مختلفی از جمله کاهش سفرهای شهری ، طراحی سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر و غیره نیازمند است. تامین فضای پارکینگ خودرو در شهر، خارج از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری است.

    در حال حاضر مشهد با مشکلات عدیده ترافیکی رو به رو است که این مشکلات به دلیلروی آوردن بیش از حد شهروندان به استفاده از اتومبیل شخصی و همچنین وجود ضعف وکمبودها در زمینه زیر ساخت های وسایل نقلیه عمومی، روز به روز در حال افزایشاست.
    از همه مهم‌تر مشکلات و کمبودهای بسیاری در خصوص فضاهای پارکینگ عمومی به ویژهدر اطراف حرم مطهر رضوی و خیابان های منتهی به آن به عنوان هسته مرکزی شهر وجوددارد.
    این معضل جدا از اینکه از لحاظروحی و روانی شهروندان را با مشکل مواجه می کند نازیبایی بصری را نیز در اطراف حرممطهر رضوی به وجود می آورد.
    در کنار این مهم بافت مرکزی شهر مشهد به دلیل تراکمبالای ساختمان ها به منظور ایجاد پارکینگ با کمبود زمین روبه روست و این خود مشکلرا دو چندان می کندکه میدان 17 شهریور با وجود پارکینگ مکانیزه یکی از مکان هایی شده است که موضوع پارک خودرو و ترافیک خارج از مسایل ترافیکی یکی از نیازهای ضروری شهروندان این مکان شده است .
    از ویژگی های بارز این پارکینگ حجم قابل توجه خودرویی است که در خود جایی می دهد و همچنین یک طبقه شهربازی در وسعت بیش از 5 هزار مترمربع می باشد که این مکان را علاوه رفع معضل ترافیکی، فرصتی جهت بازی و شادی شهروندان فراهم می آورد .
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7 ، احمد محبی در همین رابطه گفت : ساخت پارکینگ در هسته مرکزی شهر مشهد می تواند امنیت روحی وروانی را برای شهروندان و زائران ایجاد کند.
    احمد محبی گفت: یکی از مکانهایی که از گذشته با مشکل جای پارک مواجه بوده است میدان 17 شهریور می باشد که به دلیل کمبود فضای پارک شهروندان مجبور به پارکخودوری خود در مکان های ممنوع می شوند.
    شهردار منطقه 7 بااشاره به احداث پارکینگ در میدان 17 شهریور گفت: زیر بنای این پارکینگ بیش از 96هزار و 800 متر مربع مساحت دارد و در 17 طبقه در حال احداث می باشد که 12 طبقه آن پارکینگ و 4 طبقه بصورت تجاری جهت استفاده عموم در حال احداث می باشد .
    محبی در ادامه گفت : اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال جهت تملک زمین و پرداخت عوارض مربوطه به منظور ساخت پارکینگ توسط شهرداری منطقه هزینه شده است که هر طبقه از این پارکینگ حدود 5 هزار متر مربع مساحت دارد و پیش بینی بیش از 1500 مکان جهت پارکخودرو ایجاد خواهد شد.
    وی از اجرای چند پروژه احداث پکینگ های طبقاتی در سطح منطقه خبر داد و اظهار داشت : با توجه به رشد روزافزون زائران و مسافران و ایجاد ترافیک های سنگین در هسته مرکزی شهر، شهرداری مشهد را بر این داشت تا با نام گذاری سال 91 بنام سال نهضت پارکینگ و اختصاص اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال به منظور تملک اراضی مورد نیاز در این زمینه اقدام به ساخت پارکینگ های طبقاتی در سطح شهر نماید که این پارکینگ با حجم بیش از 1000 خودرو تاثیر بسزایی در روان سازی و بهبود عبور و مرور خواهد داشت .
    در پایان شهردار منطقه 7 خاطرنشان کرد : این پروژه بزرگ که بصورت مشارکتی در حال انجام می باشد که با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال تا پایان سال جهت بهره برداری شهروندان افتتاح خواهد شد .
    تعداد بازدید: 1038
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر