• پنج شنبه،23 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 23
    کد: 183630
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

    آغاز گام سوم تشکیل مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محلات منطقه هفت

    شورای اجتماعی محلات با هدف فعال ساختن حس تعلق اجتماعی و ارتقای فرهنگ مشارکت جویی شهروندان در سطح محلات اجرا می گردد.
    آغاز گام سوم تشکیل مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محلات منطقه هفت

    شهردار منطقه هفت مشهد از آغاز گام سوم تشکیل مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محلات در 9محله این منطقه خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت شهرداری مشهد، کوروش باوندی شهردار منطقه با بیان اینکه شورای اجتماعی محله به منزله نهادی عمومی، غیردولتی با مشارکت داوطلبانه ‌شهروندان در مقیاس محله تشکیل می‌شود، اظهار کرد: شورای اجتماعی محله به شهروندان کمک می کند تا در فرآیند تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های اقدامات مدیریت شهری که به طور مستقیم در ارتقای کیفیت محیط زندگی آنها تاثیرگذار است، شریک شوند و این امر می تواند باعث افزایش تعاملات اجتماعی و رضایتمندی آنان از فعالیت های مدیریت شهری گردد. لذا این طرح در راستای استفاده ظرفیتهای مردمی و تحقق اصول 7 و 100 قانون اساسی جمهوری اسلامی مبنی بر گسترش فکر و عمل شورایی و تمهید بستر های قانونی برای گسترش مشارکت شهروندان و ساکنین محلات مختلف در امور شهری در محلات منطقه هفت آغاز گردید.

    وی در ادامه افزود:در این گام 9 محله از جمله:ابوذر، قائم،المهدی، خلج، ایوان، کوی کارگران، عنصری، کوشش و پروین اعتصامی در انتخابات مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محلات شرکت خواهند کرد.

    باوندی خاطر نشان کرد:در این گام که از 30 شهریور تا 21 مهرماه مراحل ثبت نام از داوطلبین طی خواهد گردید؛در هر محله 6 نفر از ساکنین محله که شامل: مدارس، تشکلهای مردمی، مساجد، کسبه یا فعال اقتصادی به نمایندگی از ساکنین محله در خصوص رفع مشکلات، ظرفیتها و محدودیت های محله تصمیم گیری خواهند کرد.

     

    تعداد بازدید: 23
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر