• پنج شنبه،23 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 32
    کد: 182177
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
    به جهت حفظ و نگهداری درختان:

    مبارزه با کرم خراط 50 اصله درخت بید مجنون/منطقه هفت

    به جهت حفظ و نگهداری درختان بید مجنون در بوستان آفتاب ، اقدام به مبارزه علیه کرم خراط به تعداد 50 اصله از درختان مذکور به روش زخم تراشی گردید.
    مبارزه با کرم خراط 50 اصله درخت بید مجنون/منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛مهدی طیبی رئیس اداره فضای سبز در رابطه با آفت کرم خراط با بیان اینکه به این آفت، شبپره پلنگی هم گفته می‌شود، اظهار کرد: به جهت حفظ و نگهداری درختان بید مجنون در بوستان آفتاب اقدام به مبارزه علیه کرم خراط تعداد 50 اصله از درختان مذکور به روش زخم تراشی گردید.

    وی با اشاره به اینکه تنش شدید دمایی، رطوبتی و ضعف درختان موجب بروز کرم خراط می‌شود، ادامه داد: دراین روش به جهت جلوگیری از تکثیر و آسیب رسانی به درختان و همچنین عدم استفاده از سموم شیمیایی با استفاده از روش زخم تراشی کمک به خروج کرم و سپس معدوم سازی آن می کنند.

    وی با اشاره به اینکه کرم خراط آفت بومی اروپا است، تصریح کرد: وجود آفت کرم خراط از 83 سال پیش در ایران گزارش شده بود و به تازگی به حالت طغیان درآمده است.

    وی با اشاره به اینکه آفت کرم خراط چوب خوار بوده و در بافت درخت زندگی می‌کند، ادامه داد: پروانه‌های کرم خراط‌ها از اردیبهشت ماه ظاهر می‌شوند و بعد از تخم‌گذاری پروانه خراط، لارو ایجاد شده و بعد حرکت کرده و وارد درخت می‌شود.

    وی با اشاره به اینکه کرم خراط می‌تواند خسارت سنگینی وارد کند، افزود: کرم خراط به محیط زیست هم خسارت وارد می‌کند و با توجه به اینکه درختان ضعیف آماده هجوم موارد بیماری‌زا هستند، عملیات مبارزه با کرم خراط سخت است و به هیچ وجه سمپاشی برای مبارزه با این آفت توصیه نمی‌شود.

    طیبی با اشاره به اینکه اصول مدیریت و بهداشت فضای سبز مهمترین روش مبارزه با آفت است، ادامه داد: درختان باید از نظر آبیاری تقویت شوند و حرص سرشاخه‌ها و تنه آلوده برای مبارزه با آفت کرم خراط انجام شود و بعد از حرص باید قسمت‌های قطع شده در خارج از فضای سبز سوزانده شود.

    وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های مبارزه با کرم خراط انجام عملیات مبارزه مکانیکی در داخل دالان‌های لاروی است، ادامه داد: استفاده از تله‌های نوری یکی دیگر از روش‌های مبارزه با آفت کرم خراط است.

    تعداد بازدید: 32
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر