• چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 35
    کد: 181993
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
    به منظور ارتقای مهارتهای فنی کودکان و نوجوانان حاشیه شهر:

    اجرای طرح الفبای مهارت در منطقه هفت

    داشتن صلاحیت و مهارت حرفه ای ضامن ورود به بازار کار
    اجرای طرح الفبای مهارت در منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛سرمایه گذاری در نیروی انسانی را می توان به سرمایه گذاری در ایجاد مهارت ها، تخصص ها ، خلاقیت ها و یا سرمایه گذاری در جهت افزایش توانایی فردی و سلامت فیزیکی طبقه بندی کرد . اما آنچه ارتباط میان سرمایه گذاری درنیروی انسانی و رشد اقتصادی برقرار می نماید،ایجاد اشتغال مناسب با آموزش نیروی انسانی است.

    طرح الفبای مهارت به منظور ارتقای مهارتهای فنی کودکان و نوجوانان حاشیه شهر در جهت ارتقاء اعتماد به نفس کودکان در محله هایی که امکانات آموزشی و فرهنگی کمتری وجود دارد، اجرا خواهد شد.

    جامعه هدف این طرح دختران و پسران 8 تا 18 سال است و رویکرد آن آموزش مباحث فنی و مهارتی به کودکان و نوجوانان می باشد. آموزشهای لازم در این کلاسها شامل: معرق، ساخت زیور آلات و ...می باشد.

    فرد با مهارت‌آموزی در چهارچوب نظام صلاحیت حرفه‌ای وارد بازار کار می شود، ایجاد اشتغال، فرآیند چند بعدی بوده و نیاز به حمایت‌های گسترده‌ای دارد و نظام آموزشی باید به سمت مهارت‌گرایی برود و حتی ساده‌ترین خدمات اجتماعی نیز باید مهارت‌بنیان باشد.

    مهارت، ترکیبی از دانایی، توانایی، اخلاق حرفه‌ای، نگرش زیست‌محیطی، ایمنی و بهداشت بوده و در هر شغلی این اصل‌ها رعایت شود مشکلی به وجود نخواهد آمد.

    شایان ذکراست:این طرح به مدت دو ماه (تا پایان آبان ماه)در سطح محلات منطقه برگزار می گردد و متقاضیان این طرح می توانند برای ثبت نام به واحد فرهنگی منطقه هفت (خانم علیپور )مراجعه کنند.

     

    تعداد بازدید: 35
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر