• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 33
    کد: 181675
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
    جمع آوری 65 متکدی در مردادماه از سطح منطقه 7

    تکدی گری ، یک معضل و آسیب اجتماعی است

    مقوله تکدی‌گری به عنوان یک آسیب اجتماعی شایع در بسیاری از جوامع تاکنون راهکار و برنامه‌ریزی مناسبی برای مقابله با آن اتخاذ نشده، تا آنجایی که فرد متکدی به این امر به عنوان شغل نگاه می‌کند.
    تکدی گری ، یک معضل و آسیب اجتماعی است


    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت شهرداری مشهد ، رئیس اداره خدمات شهری از جمع آوری 65 متکدی در ماه گذشته خبر داد .
    طهماسبی افزود : امروزه تکدی گری به عنوان یک آسیب اجتماعی جدی در سطح جوامع مطرح است . به نظر می‌رسد برای مقوله تکدی گری به عنوان یک آسیب اجتماعی شایع ، در بسیاری از جوامع تاکنون راهکار و برنامه ریزی مناسبی برای مقابله با آن اتخاذ نشده است، تا آنجایی که فرد متکدی به این امر به عنوان شغل نگاه می‌کند و در روش نوین و حرفه‌ای فرد متکدی با استفاده از کودکان بیگناه و قرار دادن آنها در کنار خیابان و پیاده روها امرار معاش می‌کند.
    وی افزود : برای حل این معضل ارگان های دولتی به تنهایی نمی توانند گام های موثری بردارند . رفع معضلات اجتماعی نیازمند حضور فعال شهروندان است . زیرا ارگان های دولتی به عنوان قانون گذار و مجری  یک طرف ماجرا هستند و مردم طرف دیگر این ماجرا . حضور مردم همه جا باعث تسریع و تکمیل امور می شود و اهمیت به سزایی دارد . در مقوله تکدی گری نیز اگر مردم همکاری داشته باشند و صدقات ، نذورات و... خود را از مجرای قانونی به خیریه ها و مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و .... تحویل دهند ، قسمت اعظم کار جمع خواهد شد .
    طهماسبی گفت : شهرداری نیز به عنوان مجری قانون وظیفه جمع آوری متکدیان ازسطح شهر را به عهده دارد . در همین راستا شهرداری منطقه هفت در ماه گذشته نسبت به جمع آوری 65 نفر متکدی از سطح منطقه اقدام نموده است .
    تعداد بازدید: 33
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر