• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 854
    کد: 181567
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۶

    اسامی معابر در حکم شناسنامه ی آن محل هستند .

    هفته جاری با توجه به درخواست های مکرر شهروندان نسبت به تابلو گذاری معابر و بوستان ها ی سطح منطقه اقدام شد.
    اسامی معابر در حکم شناسنامه ی آن محل هستند .
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ، مسئول روابط عمومی گفت : در هفته جاری با توجه به درخواست شهروندان برخی تابلوها که مخدوش یا آسیب دیده بودند و همچنین بوستان های فاقد نام تابلو گذاری شدند.   
     ابراهیمی با اشاره به این موضوع تصریح کرد: نامگذاری بلوارها، خیابان‌ها، کوچه‌ها و... باید نمایانگر تاریخ، جغرافیا و فرهنگ اسلامی و ایرانی مردم شهرمان باشد، چرا که اسامی معابر در حکم شناسنامه‌ی محلات و بیانگر ارزش‌های اعتقادی، فرهنگی و ملی آن اجتماع است.
    وی افزود: از آنجایی که نام یک محل و معبر، بخشی از فرهنگ و هویت آن مکان را نشان می دهد و در طول چند سال، مردم با آن انس می گیرند و این نام ها یادآور خاطرات زیادی برای اهالی است، از این رو، تغییر غیرضروری نام آنها، باعث می شود که حس تعلق اجتماعی در این محلات برهم بخورد که این خود تبعات نامطلوب اجتماعی دیگری را در پی خواهد داشت.
    به همین دلیل تلاش ما در شهرداری منطقه بر این بوده است که حتی المقدور با کمترین تغییرات نام گذاری معابررا انجام دهیم و سعی کرده ایم  از اسامی شهدای بزرگوار همان محدوده بهره بگیریم .
    وی در ادامه افزود:در پی درخواست های مردمی در خصوص تابلوهای مورد نیاز و احصاء نام شهدایی که ساکن در محلات منطقه بودند و پس از بررسی حوزه روابط عمومی منطقه و اخذ مجوزهای مورد نیاز از کمیته نامگذاری معابر و اماکن عمومی مشهد مقدس، عملیات نامگذاری و تابلوکوبی در محلات انجام گردیده است.
    ابراهیمی گفت: طی سه ماه گذشته  بیش از 50 تابلو در محلات قائم ، چمن  ،فداییان اسلام ، صبا، جمهوری اسلامی ،طرق، سیدی ، شهرک صنعتی طرق و کوشش  نصب گردیده است.
    وی درپایان با اشاره به محدوده وسیع و تراکم جمعیتی و سکونتی منطقه تاکید کرد: هدف ما ساماندهی معابر جهت سهولت دسترسی شهروندان است از این رو ضمن نامگذاری های هم شان با معابر قدیمی این منطقه در جهت تابلو کوبی های معابر فاقد تابلو نیز اقدامات مورد نیاز را در دستور کار خود دارد و بر اساس اولویت های موجود اقدام خواهد کرد .
     
    تعداد بازدید: 854
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر