• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 47
    کد: 181532
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
    به منظور کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان صورت گرفت

    جمع‌آوری بیش از 350قلاده سگ ولگرد در سطح منطقه 7

    منطقه 7 با وضعیت جغرافیایی که دارد با مجموعه بزرگی از سگ های رها شده مواجه است .این سگ های رها شده به دلیل شیوع بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان ، خطر حمله و گزش ، سلب آسایش و آلوده کردن محیط معضلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند ، که ضرورت جمع آوری آنان را دو چندان می کند .
    جمع‌آوری بیش از 350قلاده سگ ولگرد در سطح منطقه 7


    به گزارش روابط عمومی منطقه 7، مرتضی طهماسبی رئیس اداره خدمات شهر گفت: شهرداری منطقه به منظور کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان و از طریق شناسایی کانون‌های تجمع این سگ‌ها ، از ابتدای مرداد ماه اقدام به جمع‌آوری 358 قلاده سگ از محدوده منطقه کرده است.
    وی همچنین گفت : در این جمع آوری 300 مورد سگ نابالغ و 58 مورد سگ بالغ بوده است که سگ های بالغ تحویل سوله نگهداری شد .

    طهماسبی همچنین بیان کرد : علاوه بر سگ‌های ولگرد در بسیاری نقاط حاشیه‌ای منطقه، مشکلات بهداشتی عدیده‌ای مشاهده می‌شود که در برخی از کارگاهها و املاک، سگ در شرایط نامناسب و بدون رعایت موارد بهداشتی نگهداری می‌گردد که به نوبه خود مشکلات زیادی برای محل به وجود می‌آورد .
    طهماسبی ابراز کرد: در چنین مواردی نیز در صورت بروز مشکل و ایجاد مزاحمت برای اهالی، مطابق با قانون، با این موارد برخورد خواهد شد.
    وی در پایان با اشاره به ضرورت مشارکت شهروندان برای عملی شدن این طرح از مردم در خواست کرد که در معرفی مکان‌های تجمع حیوانات با شهرداری همکاری داشته باشند و در صورت مشاهده مواردی در سطح منطقه سریعا به شهرداری اطلاع‌رسانی نمایند.


    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر