• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 53
    کد: 181458
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
    رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد:

    امروز در منطقه 7 شهرداری دیگر بافت حاشیه‌نشین وجود ندارد

    رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد در جریان جلسه نظارتی در شهرداری منطقه 7 گفت: محلات مختلف این منطقه امروز از امکانات شهری خوبی بهره‌مند هستند و دیگر شایسته نیست از واژه «حاشیه‌نشین» برای آنها استفاده شود.
    امروز در منطقه 7 شهرداری دیگر بافت حاشیه‌نشین وجود ندارد

     

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت شهرداری مشهد ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احمد نوروزی با بیان این مطلب گفت: در منطقه 7 ارتقای خوبی در محلاتی مانند سیدی، قائم، بهارستان، انقلاب و صاحب‌الزمان ایجاد شده و امروز این محلات از امکانات شهری چیزی کم ندارند، گرچه دارای بافت‌های فرسوده‌ای هستند که برای کمک به آنها باید باب ورود سازمان بازآفرینی به آنها مهیا شود اما تمام امکانات و دسترسی‌ها و خدمات را دارند و لفظ «حاشیه‌نشینی» شایسته این محلات نیست چراکه بافت‌های حاشیه‌نشین مشکلات متعددی دارند.
    وی خاطرنشان کرد: باید درنظرگرفت در منطقه 7 بافت‌های فرسوده زیادی وجود دارد و امیدواریم با ورود گروه‌های تسهیل‌گر و ایجاد رویکرد بازآفرینی در بین مردم و ارتقای مشارکت جمعی زمینه‌های بهبود شرایط و ارتقای کیفی محلات فراهم شود.
    رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید براینکه در منطقه 7 مسائل عمومی در اولویت بوده و مسائلی که در هر محله عمومیت بیشتری داشته به طور ویژه پیگیری شده است در توضیح دلیل آن گفت: تلاش برآن بوده که صرف زمان و انرژی کاری کمیته و شهرداری منطقه سبب فواید و منافع برای عده بیشتری از مردم منطقه شود. این سیاست نتایج بسیار خوبی نیز به دنبال داشته است.
    نوروزی همچنین از پروژه‌های عمرانی مختلف در دست اجرا در این منطقه ابراز رضایت کرد و گفت: در شهرک طرق با اقدامات بسیار خوب اعتبار مناسبی برای یک مجموعه ورزشی گذاشته شده، پروژه‌های دسترسی خیابان‌های منتهی به شهرک باهنر و رجایی در جریان است و مسائل مربوط به بازار رضا و ایجاد یک محور پیاده راه مجهز که ارتقای کیفی محله از دید شهرسازی را به دنبال دارد و سایر پروژه‌های جاری می‌تواند کمک بسیار مناسبی به کاهش مشکلات ترافیکی منطقه و افزایش سطح کیفی خدمات باشد.
     
    تعداد بازدید: 53
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر