• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 72
    کد: 180154
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
    دومین جلسه طرح محله ما

    مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های عمرانی

    طرح "محله ما" با هدف فعال ساختن حس تعلق اجتماعی و ارتقای فرهنگ مشارکت جویی شهروندان و همچنین افزایش نظارت مردمی بر اجرای پروژه های عمرانی در سطح محلات اجرا می گردد..
     مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های عمرانی

    شهردار منطقه هفت مشهد از اجرای طرح محله ما در محلات این منطقه با هدف مشارکت شهروندان در تعریف پروژه های عمرانی زود بازده خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، کوروش باوندی گفت: طرح "محله ما" با هدف فعال ساختن حس تعلق اجتماعی و ارتقای فرهنگ مشارکت جویی شهروندان و همچنین افزایش نظارت مردمی بر اجرای پروژه های عمرانی در سطح محلات اجرا می گردد.

    باوندی اظهار کرد: این طرح در چند گام مختلف اجرا می شود و طی آن پیشنهادات شهروندان در خصوص نیازهای محله از طریق شورای اجتماعی محلات جمع آوری می شود و پس از آن مدیریت شهری با در نظر گرفتن سطح مشارکت ساکنان محلات در این طرح، به تعریف و اجرای پروژه های عمرانی زود بازده با محوریت نظرات شهروندان، اقدام می کند.

    وی اضافه کرد: طرح "محله ما" به شهروندان کمک می کند تا در فرآیند تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های اقدامات مدیریت شهری که به طور مستقیم در ارتقای کیفیت محیط زندگی آنها تاثیرگذار است، شریک شوند و این امر می تواند باعث افزایش تعاملات اجتماعی و رضایتمندی آنان از فعالیت های مدیریت شهری گردد.

    شهردار منطقه هفت خاطرنشان کرد: این طرح در محلات کوی کارگران،ایمان،خلج،عسگریه با مشارکت شورای اجتماعی این محلات برگزار شد و طی فراخوانی که از قبل به ساکنین داده شده بود درخواست ها و نیازهای محله خود را در قالب پیشنهاد مطرح کردند.

    باوندی افزود: تاکنون جلسات متعددی با کارشناسان مربوطه و اعضای شورای اجتماعی محله کوی کارگران،خلج، ایمان و عسگریه برای اجرای طرح "محله ما" برگزار شده و این طرح به زودی به مرحله اجرا درخواهد آمد.

    شایان ذکر است این طرح به صورت پایلوت در محله شهرک طرق اجرا شد که با استقبال شهروندان همراه گردید و براساس نظرات آنها اقدامات مختلفی در حوزه های عمرانی، ترافیکی، فضای سبز، نورپردازی انجام شد.

    تعداد بازدید: 72
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر