• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 52
    کد: 177750
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۱

    اصلاح تشتک بیش از 20 هکتار از اراضی جنگلی در منطقه هفت

    با گسترش تکنولوژی و پیشرفت شهرنشینی و دور شدن از فضاهای سبز طبیعی، برای داشتن محیطی سالم و پرنشاط گسترش، توسعه و حفظ فضاهای سبز در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد.
    اصلاح تشتک بیش از 20 هکتار از اراضی جنگلی در منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت،مهدی طیبی رئیس اداره فضای سبز منطقه بیان کرد:فضای سبز یکی از مهمترین عوامل حیات انسان‌هاست تا جایی که ایجاد فضاهای سبز مناسب موجب کاهش آلودگی‌های صوتی و تنفسی، کاهش حرارت و افزایش نسبی رطوبت، زیبایی، سلامت و شادابی محیط می‌گردد.همچنین با گسترش تکنولوژی و پیشرفت شهرنشینی و دور شدن از فضاهای سبز طبیعی، برای داشتن محیطی سالم و پرنشاط گسترش، توسعه و حفظ فضاهای سبز در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد.

    طیبی افزود:جهت سهولت در امر آبیاری و جلوگیری از هدر رفت آب 20 هکتار از اراضی جنگلی کمپوست و اباصلت جوی تراشی، دهنه بندی و اصلاح تشتک انجام شد.

    وی در ادامه افزود: انجام این اقدامات تاثیر قابل توجهی در رشد درختان و رهایی درختان از خفگی، رشد سریع درختان، صرفه جویی در مصرف آب و انجام بهتر عملیات کود دهی برای فضای سبز به دنبال خواهد داشت و از مهمترین ویژگی اصلاح تشتک ها افزایش راندمان آبیاری می باشد.

    لازم به ذکر است اقدامات اداره فضای سبز این منطقه، تنها محدود به مقولات مشخصی چون حفاظت از فضای سبز و درختان یا نحوه مدیریت پارکها و ... نبوده؛ بلکه موضوعات وسیع و متنوعی را در بر می‌گیرد که از جمله می توان به برنامه‌ریزی و هدایت فعالیتهای کاشت و استقرار گونه های متنوع گیاهی و سازگار با شرایط اقلیمی اشاره کرد.

    تعداد بازدید: 52
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر