• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 84
    کد: 176535
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
    با هدف بررسی پیشگیری از خشنونت و آسیبهای اجتماعی صورت گرفت :

    برگزاری دومین کارگروه پیشگیری از خشونت و آسیب های اجتماعی در منطقه 7

    با توجه به پتانسیل هایی که اعضا در اداره و تشکل های خود دارند پیشنهاد می گردد ابتدا توانمندیها و پتانسیل ها از سوی اعضاء اعلام و بر اساس ان تصمیم گبری و برنامه ریزی صورت گیرد.
    برگزاری دومین کارگروه پیشگیری از خشونت و آسیب های اجتماعی در منطقه

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،شهردار منطقه از برگزاری کارگروه پیشگیری از خشونت و آسیب های اجتماعی در منطقه خبر داد.

     کوروش باوندی در این خصوص گفت : زندگی انسان امروز با شاخص‌های امنیت، سلامت، محیط‌زیست و رضایتمندی همراه شده است، به همین دلیل ارتقای سطح زندگی در جوامع با ارتقای این شاخص‌ها و البته شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی محک زده می‌شود.
    وی افزود:مروری گذرا بر زندگی جامعه شهری نشان می‌دهد که شهروندان متحمل آسیب‌ها و تهدیدهای فراوانی هستند؛ از جمله آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، ‌خشونت های خانگی، کودک همسری و کودک آزاری. بنابراین برنامه‌ریزی برای دستیابی به شاخص‌های مورد نظر درهرکدام از زمینه‌های یادشده ضرورتی انکارناپذیر به‌حساب می‌آید. در این برنامه‌ریزی البته جلب نظر و مشارکت همه ذی‌نفعان از جمله شهرداری‌، جامعه مدنی و حتی بخش خصوصی دارای اهمیت ویژه بوده و برای ارتقای کیفیت زندگی الزامی است؛. به این معنی که تا چنین فرایندی با اجماع همه دست اندرکاران  و تشکل های  مردمی مانند دوام ثامن و شورای اجتماعی محلات به‌وجود نیابد، دستیابی به اهداف یک جامعه ایمن عملا امکانپذیر نخواهد بود.
    در ادامه رضا زاده مددکار اجتماعی  پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی محله به بیان امارهای بهزیستی و تشکل (کلنیک آرامش )در محدوده پایلوت اجرای طرح پرداخت که در این آمار تعداد خانوارها ، نوع آسیب ها و همچنین گروه بندی رابط های ایشان  مورد اشاره قرار گرفته است .
    امامیان کارشناس ساماندهی بحران شهرداری منطقه در ادامه جلسه بیان کرد: با توجه به پتانسیل هایی که اعضا در اداره و تشکل های خود دارند پیشنهاد می گردد ابتدا توانمندیها و پتانسیل ها از سوی اعضاء  اعلام  و بر اساس ان تصمیم گبری  و برنامه ریزی صورت گیرد .
    در ادامه دیگراعضای کارگروه از جمله ، نیروی انتظامی ، بهزیستی ، دادگستری ،، شورای اجتماعی محلات و سرگروه دوام ثامن به بیان گزارش و نظرهای خود پیرامون این موضوع پرداختند.

    گفتنی است این کارگروه با هدف بررسی راهکاههای کاهش آسیب های اجتماعی درمسجد بیت الرقیه (س)تشکیل شد.

     

    تعداد بازدید: 84
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر