• چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 61
    کد: 176238
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
    به مناسبت هفته صنایع دستی:

    افتتاح بازارچه کارآفرینی و صنایع دستی در بوستان ریحانه/منطقه هفت

    توانمندسازی افراد نیازمند ضمن حفظ شأن اجتماعی و افزایش اعتماد به‌نفس و خودباوری آنها زمینه رشد و ترقی جامعه را نیز به دنبال خواهد داشت.
    افتتاح بازارچه کارآفرینی و صنایع دستی در بوستان ریحانه/منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛ ناصر خجسته رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد با مطرح کردن یک برنامه مشترک و دسته‌جمعی و آگاهی‌رسانی به طبقات مختلف در بالا بردن سطح رفاه قشرهای محروم و آسیب‌پذیر نقشی مؤثر ایفا می‌کنند، افزود: شکل‌گیری این قبیل فعالیت‌ها می‌تواند به قوام و تداوم پیوندهای اجتماعی و خانوادگی نیز منجر شود.

    خجسته بر ضرورت فراهم شدن اماکن مناسب برای عرضه محصولات تولیدی،کارآفرینی و حمایت از کالای داخلی نیز تاکید کرد و اظهار داشت: ایجاد بازارچه‌ عرضه صنایع‌ دستی می تواند برای این منظور بسیار مناسب و پرمخاطب باشد.

    وی با تقدیر از عملکرد سمن‌ها در حوزه‌های عملی، فرهنگی و اقتصادی خاطرنشان کرد: سمن‌ها به لحاظ مردمی بودن می‌توانند بیشترین نقش را در شناسایی نیازهای جامعه و نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش برای رفع کاستی‌ها داشته باشند.

    وی با تاکید بر این که وجود این مکان ها می تواند علاوه بر تاثیر مستقیم در اقتصاد خانواده ها برای رفع نیازهای شهروندان نیز موثر باشد تاکید کرد: این بازارچه به صورت پایلوت در این منطقه برپا شده است که با توجه به استقبال شهروندان منطقه امکان افزایش زمان یا مکانی ثابت برای سرپرست های خانوار را دارد.

    وی با اشاره به ضرورت تقویت طرح های توانمند سازی زنان سرپرست خانوار گفت : شهرداری منطقه هفت برمبنای مسئولیتهای اجتماعی خود از زنان سرپرست خانوار در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و روانی حمایت خواهد کرد و حمایت های مختلف از این قشر را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

    خجسته با اشاره به نقش موثر معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در برپایی هرچه بهتر این بازارچه خاطرنشان کرد: راه اندازی 20 غرفه ویژه عرضه تولیدات خانگی و صنایع دستی زنان سرپرست خانوار به مدت یک هفته در دستور کار قرار دارد که هدف از راه اندازی این بازارچه حمایت اقتصادی از زنان سرپرست خانوار بوده و محصولات و صنایع دستی تولید شده توسط این افراد در این بازارچه قابل عرضه و فروش خواهد بود.

    گفتنی است بازارچه صنایع دستی از 20 خرداد همه روزه از ساعت 10 الی 19 پذیرای مهربانوان مشهدی در بوستان ریحانه خواهد بود.

    تعداد بازدید: 61
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر