• چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 46
    کد: 175991
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
    جهت زیباسازی و فضاسازی شهری:

    عملیات حذف بیش از 4 هزار سرشاخه های خشک درختان در منطقه هفت

    رئیس اداره فضای سبز از عملیات شناسایی و زمان بندی حذف 4 هزار سرشاخه های خشک درختان در حاشیه و آیلند معابر اصلی و فرعی درجه یک خبر داد.
    عملیات حذف بیش از 4 هزار سرشاخه های خشک درختان در منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛حمید شرکت سعدی رئیس اداره فضای سبز از عملیات شناسایی و زمان بندی حذف سرشاخه های خشک درختان در حاشیه و آیلند معابر اصلی و فرعی درجه یک خبر داد و اظهار داشت: عملیات شناسایی و زمان بندی حذف سرشاخه های خشک درختان در راستای باز پیرایی و فرم دهی شاخه های درختان انجام می گیرد چراکه در زیبایی منظر شهری وگسترش و رشد بهتر تاج درختان اهمیت دارد.

    شرکت سعدی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از درختان در سطح منطقه از اولویت های این اداره برای مناسب سازی چهره شهر است، افزود: برقراری توازن بین درختان و بوته های سبز، زیباسازی منظر شهری و ایجاد دید کافی در تقاطع‌های اصلی و فرعی از اهداف اجرای هرس درختان درسطح منطقه است.

    وی محدود کردن رشد و کوتاه کردن ارتفاع درخت برای تسهیل در عملیات سم پاشی، جوان کردن درختان مسن، حذف شاخه های خشک، آفت زده و بیمار، ایجاد شرایط مناسب برای ورود نور و هوا به درون شاخه ها و پراکندگی نقاط متراکم را از دیگر اهداف این عملیات برشمرد و بیان کرد: تدارکات لازم برای هرس درختان فراهم شده و موارد ایمنی نیز لحاظ می‌شود.

    شرکت سعدی با تاکید بر اینکه در انجام عملیات هرس به نوع گیاه، سن، موقعیت، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس توجه می شود، اظهار داشت: این اقدام به طور هماهنگ در سطح منطقه هفت به طور علمی و کارشناسی انجام می شود.

    وی بیان کرد: این عملیات از ابتدای اردیبهشت لغایت 10 خرداد در سطح بوستان ها، لچکی ها و میادین سطح منطقه برای 4 هزار اصله درخت در حال انجام می باشد .

    وی در پایان افزود: در عملیات هرس درختان سعی شده است نکاتی نظیر ضد عفونی کردن وسایل و ادوات هرس درختان، استفاده از چسپ مخصوص باغبانی، جمع آوری و انتقال سریع سرشاخه ها، رعایت نکات ایمنی و مجهز کردن کارگران برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی رعایت شود.

    تعداد بازدید: 46
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر