• پنج شنبه،23 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 51
    کد: 175664
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۰۷

    آغاز ثبت نام دوره های آموزش شهروندی در منطقه هفت

    همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان طرح اوقات فراغت پایگاه های تابستانی در منطقه هفت کلید خورد.
    آغاز ثبت نام دوره های آموزش شهروندی در منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛شهردار منطقه کوروش باوندی با بیان اینکه تشویق نسل جوان به داشتن برنامه های مفید و جامع از مهم ترین اهداف اجرای طرح اوقات فراغت است افزود: این برنامه جامع شامل فعالیت های هنری، مهارتی، آموزشی می باشد که در قالب طرح اوقات فراغت در سطح منطقه هفت برگزار می شود.

    باوندی ادامه داد: از مهم ترین اهداف اجرای این طرح غنی سازی اوقات فراغت و جلب مشارکت شهروندان ، تقویت مسئولیت پذیری و روحیه مشارکت جویی و آشنایی آنها با مفاهیمی مانند تکالیف شهروندی، مهارت های زندگی و آسیب های اجتماعی است.

    وی تاکید کرد: کتابخانه ایمان(بلوار کوشش.کوشش 53)،کتابخانه قائم( قائم48 )،شهرک طرق(بلوار شهید ساعی، ساعی 6، اداره ناحیه 3 مجتمع فرهنگی ثامن الائمه)بوستان سلام (چهارراه مقدم، جنب شهرداری منطقه 7 کلبه سنگی، بوستان ریحانه (میدان پرواز، جنب حسینیه بوستان) مکان های اجرایی این طرح هستند.

    باوندی گفت: برنامه های اجرایی در این طرح شامل آشنایی با اخلاق و تکالیف شهروندی، آپارتمان نشینی، سرفصل های سلامت محور، آموزش مهارت های فردی و آسیب های اجتماعی و برنامه های تفریحی، آموزشی از جمله:آشپزی، شیرینی پزی،خیاطی،بافتنی،خوشنویسی و... است شهردار منطقه هفت، توسعه آگاهی و تقویت ظرفیت های اجتماعی با استفاده از فرصت های اوقات فراغت، ایجاد نشاط اجتماعی مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی و موازین غنی اسلامی و توسعه تفریحات سالم را از اهداف اجرای برنامه های اوقات فراغت عنوان کرد و افزود: برگزاری کلاسهای اوقات فراغت تابستانی در سطح محلات، از جمله برنامه های اجرایی در طرح اوقات فراغت امسال است.

    باوندی با اشاره به اهمیت غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، اضافه کرد: با اجرای این طرح که شامل 200 عنوان آموزشی می باشد علاوه بر نوجوانان و جوانان تمامی رده های سنی نیز می توانند در این کلاس ها شرکت کنند.

    گفتنی است : این منطقه آمادگی همکاری با مساجد، کانون های فرهنگی و ... را دارد و می تواند در زمینه اعزام مربی به این مراکز همکاری کند . مراکزی که تمایل به اعزام مربی دارند می توانند با مراجعه به واحد فرهنگی ، خانم نوروزیان ، اقدام نمایند .

    تعداد بازدید: 51
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر