• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 49
    کد: 175088
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
    در جلسه شورای سلامت مطرح شد:

    کاهش چشم گیر ابتلا به بیماری سالک در سال 97 / پیشگیری بهترین راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری

    در دومین جلسه شورای سلامت منطقه 7 به بحث و تبادل نظر در خصوص بیماری سالک پرداخته شد.
    کاهش چشم گیر ابتلا به بیماری سالک در سال 97 / پیشگیری بهترین راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، با توجه به شروع فصل گرما و شیوع بیماریهای مختلف جلسه ای در خصوص بیماری سالک و راه های پیشگیری از آن در محل اتاق جلسات شهید احمدی روشن شهرداری منطقه  برگزار گردید.

    در ابتدای جلسه نماینده مرکز بهداشت بیماری سالک را تشریح و علل بروز آن را بیان کرد . و با اعلام اینکه قسمتی از این منطقه در حاشیه شهر قرار دارد و شیوع این بیماری در این قسمت از شهر بیشتر دیده می شود  و اکنون جامعه هدف ما این قسمت از منطقه است که باید به طور جدی  اقدامات و تمهیدات ویژه ای در این خصوص صورت بگیرد.
    وی با اعلام اینکه اقدامات و تلاش های صورت گرفته از سوی اداره خدمات شهری منطقه هفت قابل تقدیر است و ما امروز شاهد کاهش مراجعه افرادی که مبتلا به سالک شده اند را داریم و این بیماری بر طبق آمار  ازسال 94 نسبت به سال 97 کاهش چشم گیری داشته است.
    در ادامه این جلسه حجازی، معاون اجرایی منطقه با اعلام اینکه محلات سیدی و طرق در معرض شیوع این بیماری  هستند گفت: در این محلات  اقدامات ویژه ای در جهت پیشگیری از بیماری سالک صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به جمع آوری خاک و نخاله درحاشیه جاده خلج و ریاضی، تهیه 40 عدد بنر توجیهی در خصوص پیشگیری از بیماری سالک و عدم تخلیه خاک و نخاله در مکان های عمومی، جمع آوری سگ های ولگرد که بصورت مستمر و روزانه انجام می شود ، اشاره کرد .

    وی همچنین به نظافت و شستشوی روزانه گاری های حمل زباله و آهک پاشی، پاکسازی قسمت های خاکی و لجنی در سطح منطقه و جلوگیری از رشد پشه سالک اشاره کرد و افزود: پیگیری بحث اتصال اگو منازل منطقه سیدی وخلج به جهت جلوگیری ازآب ریزی منازل در معبر عمومی، ارسال اخطاریه های ماده 688 به متخلفین که فاضلاب آنها به معبرهای عمومی رها می شود اهم اقداماتی بوده که در جهت پیشگیری و کاهش این بیماری توسط شهرداری منطقه  در مدت اخیر انجام شده است.

                                  جهت مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.

     

    تعداد بازدید: 49
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر