• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 24
    کد: 174133
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
    در منطقه هفت صورت گرفت:

    اجرای عملیات هرس شاخه های خشک سطح منطقه هفت

    رئیس اداره فضای سبز ازهرس شاخه های خشک تعدادی از درختان واقع در سطح منطقه هفت خبرداد
    اجرای عملیات هرس شاخه های خشک سطح منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت؛ حمید شرکت سعدی رئیس اداره فضای سبز با اعلام این خبر افزود:اداره فضای سبز منطقه درتاریخ 6 الی 10 اردیبهشت با هدف حذف شاخه های خشک و به جهت زیباسازی منظر شهری و جلوگیری از شیوع آفات و بیماریها تا کنون تعداد 250 اصله درخت را هرس کرده است .

    شرکت سعدی هرس درختان خشک میادین و معابر سطح منطقه را هم‌ زمان با فصل بهار یکی از اولویت‌های واحد فضای سبز منطقه هفت دانست و بیان کرد: با آغاز فصل بهار؛ هرس شاخه های خشک درختان معابر سطح منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

    وی مهم‌ترین علت هرس درختان را تداخل با شبکه برق شهری عنوان کرد و اظهار کرد: هرس طولی و عرضی درختان از زیر شبکه برق با توجه به ‌احتمال سقوط شاخه‌های سنگین درختان هنگام وزش شدید باد ، رشد درختان و مشکل تداخل با شبکه برقی و همچنین رشد زیاد عرضی آن و احتمال سقوط به خیابان و صدمه دیدن عابران پیاده و خودروها به‌ صورت منظم در سطح منطقه انجام می شود.

    شرکت سعدی با تأکید بر حفظ ظاهر و سلامت درختان افزود: با توجه به نوع درختان که در سطح منطقه هفت وجود دارد، هرس طولی و عرضی درختان را در بهار و با توجه به نوع خطرات احتمالی برای درختان انجام می‌دهیم و در هر دو مورد سلامت درخت در نظر گرفته می‌شود.

    وی خاطرنشان کرد: هرس شاخه های خشک درختان با توجه به تصمیماتی که در جلسات تخصصی با حضور کارشناسان اتخاذ می‌شود انجام می‌شود و بعضی از درختان نیازی به هرس کلی نداشته و تنها تک شاخه‌ای هرس می‌شوند.

    رئیس اداره فضای سبز در پایان از مردم درخواست کرد؛ با مشاهده هرگونه تخلف در هرس، قطع درختان توسط افراد غیر مسئول و ... با سامانه 137 تماس گرفته و با اطلاع رسانی به‌ موقع و اعزام مسئولان فضای سبز منطقه در محل با تخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

    تعداد بازدید: 24
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر