• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 32
    کد: 172669
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
    با هدف ساماندهی معابر شهری صورت گرفت:

    تعویض و جایگزینی بیش از 30تابلو مخدوش در منطقه 7

    نامگذاری معابر در مدیریت شهری اهمیت بسیار زیادی دارد، نام معابر شهر در واقع شناسنامه یک شهر محسوب می‌شود و از این رو نامگذاری خیابان‌ها در تمام دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
    تعویض و جایگزینی بیش از 30تابلو مخدوش در منطقه 7

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، مسئول روابط عمومی منطقه از تعویض و جایگزینی بیش از 30تابلو مخدوش در منطقه خبر داد.

    ابراهیمی با اشاره به این موضوع تصریح کرد: نامگذاری بلوارها، خیابان‌ها، کوچه‌ها و... باید نمایانگر تاریخ، جغرافیا و فرهنگ اسلامی و ایرانی مردم شهرمان باشد، چرا که اسامی معابر در حکم شناسنامه‌ی محلات و بیانگر ارزش‌های اعتقادی، فرهنگی و ملی آن اجتماع است..
    وی افزود: از آنجایی که نام یک محل و معبر، بخشی از فرهنگ و هویت آن مکان را نشان می دهد و در طول چند سال، مردم با آن انس می گیرند و این نام ها یادآور خاطرات زیادی برای اهالی است، از این رو، تغییر غیرضروری ، باعث می شود که حس تعلق اجتماعی در این محلات برهم بخورد که این خود تبعات نامطلوب اجتماعی دیگری را در پی خواهد داشت. به همین دلیل تلاش ما در شهرداری منطقه بر این بوده است که حتی المقدور با کمترین تغییرات در نام گذاری معابر از اسامی شهدای بزرگوار همان محدوده بهره بگیریم تا هم احساس تعلق محلی نادیده انگاشته نشود و همچنین معابر مزین به نام شهدا گردد.
    وی در ادامه افزود:در پی درخواست های مردمی در خصوص تابلوهای مورد نیاز و احصاء نام شهدایی که ساکن در محلات منطقه بودند و پس از بررسی حوزه روابط عمومی منطقه و اخذ مجوزهای مورد نیاز از کمیته نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهرداری مشهد ، عملیات نامگذاری و تابلوکوبی در محلات دارای تابلو مخدوش و فرسوده انجام گردید.
    وی افزود: تاکنون بیش از 40 تابلو در محلات پروین اعتصامی(شهید لنگری )، جمهوری اسلامی و شهید حنایی نصب گردیده است. این اقدامات با اعتباری  بالغ بر 180میلیون ریال  از سه ماهه پایانی سال گذشته انجام گرفته است که با توجه به کمبودهای باقی مانده در سال 98 نیز استمرار خواهد یافت.
    وی درپایان با اشاره به محدوده وسیع و تراکم جمعیتی و سکونتی منطقه تاکید کرد: هدف ما ساماندهی معابر جهت سهولت دسترسی شهروندان است از این رو ضمن نامگذاری های هم شان با معابر قدیمی این منطقه در جهت تابلو کوبی های معابر فاقد تابلو نیز اقدامات مورد نیاز را به عمل خواهیم آورد.
    گفتنی است : تا پایان فرودین ماه سال جاری  بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ، نسبت به تابلو گذاری بولوار واقع در شهرک صنعتی طرق به نام" خدمت" و دو خیابان "شهید رجایی 29"به نام شهید جلال بهبودی از مرزبانان شهید و صاحب الزمان 22به نام" شهید حسین جعفریان" اقدام خواهد شد..
     
                                      جهت مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.
     
     
    تعداد بازدید: 32
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر