• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 28
    کد: 172601
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
    طی بازدید در منطقه هفت صورت گرفت:

    شرح خدمات دفاتر توسعه محلی در مراحل نهایی تصویب قرار دارد

    در دیگر کلانشهرهای کشور که تجربه بازآفرینی در کارنامه خود دارند هر کجا که شهرداری‌های مناطق همکاری بیشتری با دفاتر توسعه محلی داشتند این دفاتر به مراتب توفیق بیشتری در انجام ماموریت تسهیلگری خود به ثبت رسانده‌اند.
    شرح خدمات دفاتر توسعه محلی در مراحل نهایی تصویب قرار دارد

    مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری گفت: شرح خدمات و تعرفه دفاتر توسعه محلی در مراحل نهایی تصویب قرار دارد.

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت (به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد)، مجتبی شاکری روش در نشست مشترک با شهردار منطقه 7 مشهد که به منظور راه اندازی دفتر توسعه محله در محله طرق برگزار شد، گفت: شرح خدمات دفاتر توسعه محله توسط معاونت توسعه محلی این سازمان در راستای راه اندازی این دفاتر در مراحل نهایی تصویب قرار دارد که با توجه به تجارب شکل گرفته در دیگر کلانشهرها در راهبری این دفاتر نسخه کارآمدتری است.

    وی افزود: معاونت فنی و شهرسازی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری نیز در حال تدارک بسته‌های تشویقی ساخت و ساز در محلات هدف بازآفرینی جهت تشویق به احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده است که پس از همفکری و اخذ نظرات حوزه های مرتبط در مجموعه شهرداری جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال خواهد شد.

    مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری گفت: این بسته‌ها با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد هر محله قابلیت تدقیق دارد که اجرای آن توسط دفاتر توسعه محلی صورت خواهد گرفت.

    شاکری روش ادامه داد: در قوانین نیز بندهایی جهت مساعدت در انشعابات از سوی دستگاه‌های خدماتی و ... پیش بینی شده است که ساکنان بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی و همچنین سرمایه گزاران را جهت مشارکت در نوسازی این بافت‌ها تشویق نماید. شاکری روش با اشاره به اقدام جهت تاسیس و راه اندازی دفاتر توسعه محلی ( تسهیلگری) در محلات هدف گفت: نقش شهرداری منطقه و مدیریت آن در توفیق دفاتر توسعه محلی بسیار پررنگ و کلیدی است.

    وی افزود: در دیگر کلانشهرهای کشور که تجربه بازآفرینی در کارنامه خود دارند هر کجا که شهرداری‌های مناطق همکاری بیشتری با دفاتر توسعه محلی داشتند این دفاتر به مراتب توفیق بیشتری در انجام ماموریت تسهیلگری خود به ثبت رسانده‌اند. مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری با اشاره به لزوم توجه به مقوله بازآفرینی اعم از بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی اظهار کرد: اگرچه مدت زمان زیادی از تاسیس و راه اندازی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری در مشهد نمی گذرد اما حساسیت و توجه لازم نسبت به حوزه ماموریتی آن، هم در نزد اعضا شورای شهر و هم مدیریت شهری و هم ساختار مدیریت کلان استان و ملی وجود دارد که این خود فرصت بسیار مغتنمی برای پیش برد اهداف سازمان بازآفرینی فضاهای شهری است.

    در ادامه کوروش باوندی، شهردار منطقه 7 مشهد نیز گفت: محلات طرق و رباط طرق و ... در منطقه 7 بعضا روستا بودند که در سالیان اخیر در قالب بافت شهری به رسمیت شناخته شده‌اند که با ورود به حوزه شهری تغییراتی که متناسب با فضای شهری است برای این محلات تدارک دیده شود.

    وی ادامه داد: اما نکات مرتبط با بازآفرینی علیرغم ابلاغ طرح‌های تفصیلی در این محلات کم رنگ است و معضلاتی همچون مشکلات اراضی قولنامه‌ای، عدم استحکام بنا و ... در آن‌ها وجود دارد.

    شهردار منطقه 7 مشهد افزود: مصوباتی هم که در زمینه بازآفرینی فضاهای شهری وجود دارد چه در شورای شهر و چه در دولت می‌تواند در تسریع بازآفرینی در بافت‌های هدف نقش موثری ایفا کند.

    باوندی با اشاره به نقش مهم معتمدین محلات در روند تسهیلگری گفت: در بحث بازآفرینی محلات هدف یکی از مهمترین مسائل بحث اعتماد سازی در بین اهالی و ساکنین محله است که باید توسط تسهیلگر اقدام شود که دستیابی به این مهم از طریق معتمدین محله بهتر صورت خواهد گرفت.

    تعداد بازدید: 28
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر