• چهارشنبه،22 آبان 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 24
    کد: 170477
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
    السلام علیک یا علی النقی (ع)

    پیام تسلیت به مناسبت سالروزشهادت امام علی النقی الهادی (ع )

    امام علی النقی(ع)، از ذی القعده سال 220 قمری، مقام منیع امامت را بر عهده گرفت در حالیکه از عمر شریفش بیش از هشت سال و پنج ماه نگذشته بود به مانند پدر بزرگوارش در سنین کودکی به مقام منیع امامت نایل آمد.
     پیام تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام علی النقی الهادی (ع )
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،پیام تسلیت شهرداری منطقه به مناسبت شهادت امام علی النقی الهادی (ع ) متن پیام بدین شرح است :
    بسمه تعالی
    دنیا همانند بازاری است که عدّه ای در آن (برای آخرت) سود می‌برند و عدّه‌ای دیگر ضرر و خسارت متحمّل می‌شوند    امام هادی(ع)
    امام علی بن محمد(ع)، معروف به هادی که دهمین امام شیعیان است سوم رجب در سامرا به شهادت رسید.
    امام علی النقی(ع)، ازذی القعده سال 220 قمری،  مقام منیع امامت را بر عهده گرفت در حالیکه از عمر شریفش بیش از هشت سال و پنج ماه نگذشته بود به مانند پدر بزرگوارش در سنین کودکی به مقام منیع امامت نایل آمد.
    امام علی النقی
    (ع) در ایام امامت خویش با خلافت شش تن از خلفای بنی عباس معاصر بود و آنان عبارت بودند از: معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین و معتز، در میان آن ها، متوکل عباسی (دهمین خلیفه عباسیان) بیش از همه، نسبت به اهل بیت(ع) و خاندان امامت و علویان دشمنی می‌ورزید وی در سال 243 قمری، امام علی النقی(ع) را از مدینه منوره به سامرا فراخواند.
    امام علی النقی(ع) به مدت یازده سال در سامرا (پایتخت عباسیان) و در محله عسکر (منطقه مسکونی نظامیان) به حالت تبعید، زندگی نمود سرانجام در سوم رجب در ایام خلافت معتز عباسی، به وسیله معتمد عباسی، برادر خلیفه وقت، مسموم و به شهادت رسید.
    شهرداری منطقه هفت شهادت مظلومانه دهمین مشعل فروزان هدایت ،‌ کتاب علم و زهد و حکمت ، حضرت امام علی نقی الهادی (ع) را به پیشگاه امام زمان (عج ) ، مقام معظم رهبری ، شیعیان و رهروان صدیق آن امام همام تسلیت عرض می نمایم.

     

    تعداد بازدید: 24
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر