• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 25
    کد: 169279
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۰۵

    پیام تبریک شهردار منطقه 7 به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

    شهردار منطقه با صدور پیامی، فرا رسیدن 5 اسفند،‌ روز مهندس را به مهندسان و همکاران خود در شهرداری تبریک گفت.
    پیام تبریک شهردار منطقه 7 به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت مشهد ،‌ در پیام کوروش باوندی آمده است تاریخ پر افتخار ایران اسلامی مدیون دانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند.

    پنجم اسفند ماه زادروز تولد دانشمند و مهندس برجسته ایرانی، خواجه نصیر‌الدین طوسی است. وی در قرن هفتم هجری قمری رصد خانه مراغه را با ویژگی های بی نظیر مهندسی در محکمترین سازه و زیباترین معماری بنا کرد و با بکارگیری ابزارهای مهندسی توانست طول و عرض شهرها ، جهت‌گیری و اندازه‌گیری شیب و فرازها و تعیین افق در جهات مختلف را دقیق محاسبه نماید.
    روز مهندس، روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی در کشور است. همانها که از با استعدادترین و باهوش‌ترین افراد جامعه محسوب شده و خودباوری ، خلاقیت ، ابتکار ، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل را معنا می بخشند.
    اینجانب ضمن تبریک این روز به تمام مهندسان و همکاران خود،‌ جا دارد یاد و خاطره مهندسان  شهید در دفاع مقدس و یادآوری افتخارات بزرگ مهندسان در تاریخ این مرزوبوم را گرامی دارم.
    بی‌تردید خون این شهیدان والامقام و تلاش و مجاهدت رهروان آنان مهندسان سخت‌کوش ایران اسلامی ، نظم نوین و آینده روشنی را ترسیم و مهندسی خواهد کرد.
    تعداد بازدید: 25
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر