• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 25
    کد: 169027
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
    ساماندهی پسماندهای واحد های صنفی ، تجاری ، اقامتی و آموزشی منطقه هفت

    ساماندهی زائدات تولیدی اصناف پر زباله با اولویت محورها و خیابان های اصلی محدوده منطقه هفت

    به منظور حفظ بهداشت محیط شهری و نظافت معابر و در راستای ارتقاء و افزایش رضایت شهروندان و زائران، پسماندهای مشاغل پر زباله در سطح منطقه هفت ساماندهی شد.
    ساماندهی زائدات تولیدی اصناف پر زباله با اولویت محورها و خیابان های اصلی محدوده منطقه هفت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛مرتضی طهماسبی رئیس اداره خدمات شهری منطقه افزود: با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهر نشینی، یکی از معضلات اجتماعی در حال گسترش، ‌تولید روز افزون پسماند و زباله می‌باشدکه از مراکز تولید کننده عمده پسماند می‌توان به واحدهای صنفی، تجاری و خدماتی اشاره کرد که عدم ساماندهی و ارائه خدمات ویژه به اینگونه صنوف، نازیبایی محیط شهری و آلودگی‌های بهداشتی و زیست محیطی را درپی داشته است.

    وی تصریح کرد: متاسفانه برخی از اصناف به جهت عدم رعایت موازین بهداشتی و‌‌ رها نمودن زباله‌ها در طول روز، باعث بروز نارضایتی در میان شهروندان، به خطر افتادن سلامتی مردم و همچنین نازیبایی مناظر شهری می‌شود.

    وی با اشاره به تهیه طرح و دستور العمل اجرایی در خصوص ساماندهی پسماند‌های اصناف اظهار داشت: ساماندهی زائدات تولیدی اصناف پر زباله با اولویت محورها و خیابان های اصلی محدوده منطقه هفت شامل سه نوع صنوف از جمله نوع اول: نجاری ،مبل سازی، کافه تریا و کافی شاپ و ... نوع دوم شامل کارواش تعمیرگاه،صنف کفش و پوشاک و... و نوع سوم؛ گل فروشی، سوپر مارکت،خواربار فروشی،تالار پذیرایی، فروشگاه پروتئینی و .. می باشد.بر همین اساس شناسایی دقیق کلیه مراکز صنفی پر زباله ( نوع اول ، دوم و سوم) به همراه نشانی و میزان زباله تولیدی در دستور کار قرار گرفت و به متصدی واحدهای صنفی مربوطه 15 روز مهلت برای انعقاد قرار داد پسماند داده شد که در صورت عدم تمکین در انجام انعقاد قرارداد ، پس از مراحل قید شده پرونده به مراجع قضایی ارسال می گردد.

    طهماسبی تاکید کرد: متصدیان واحدهای صنفی می‌بایست ضمن رعایت نظافت مقابل صنف خود به صورت مداوم، از گذاشتن کیسه‌های زباله و یا زائدات حجیم در معابر یا پیاده رو و ایجاد سد معبر در غیر ساعات زمان زباله گیری خودداری کنند.

    طهماسبی در پایان افزود: واحد خدمات شهری منطقه از ابتدای سال 97 تا بهمن 97 با متصدیان صنوف (نوع اول، دوم و سوم) تعداد 436 قرار داد پسماند منعقد کرده و مبلغ آن بالغ بر 4 میلیارد و 800 ریال می باشد.

    تعداد بازدید: 25
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر