• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 39
    کد: 168808
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
    بیت الرقیه(س) میزبان سومین دوره آموزشهای دوام ثامن منطقه7

    آشنایی با مسایل مدیریت بحران به صورت محله ای

    هدف از اجرای طرح درمحلات کم کردن هزینه برای شهروندان و همچنین آشنایی با مسایل مدیریت بحران به صورت محله ای می باشد.
    آشنایی با مسایل مدیریت بحران به صورت محله ای

        به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛شهردار منطقه از برگزاری سومین دوره آموزشهای دوام ثامن  سال 97 در منطقه خبر داد.

       کوروش باوندی در این خصوص گفت : در رابطه با دلایل اهمیت پدافند غیرعامل و آگاه سازی تمام مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی به عنوان یکی دیگر از اهداف مهم این آموزش‌ها افزود: برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی در زمینه دفاع غیرعامل یکی از گام‌های مهم و زیربنایی در نیل به اهداف راهبردی برای تقویت توان دفاعی، ارتقای آستانه مقاومت ملی در برابر تهدیدات بالقوه و بالفعل دشمن و حفاظت از سرمایه‌های کلان ملی کشور است . در همین راستا شهرداری منطقه هفت آموزشهای دوام ثامن ویژه شهروندان را برگزار می کند

       وی  هدف از اجرای طرح درمحلات کم کردن هزینه برای شهروندان و همچنین آشنایی با مسایل مدیریت بحران به صورت محله ای می باشد.شهروندان همزمان با آموزش می توانند نکات ایمنی و پدافندی  محله را با اساتید به صورت مستقیم مطرح کنند.

       وی درادامه در  خصوص دیگر  آموزشهای این دوره که درمسجد بیت الرقیه برگزار شد افزود : آموزش پیشگیری و اطفا حریق و پوشش حوادث در سطح منطقه هفت یکی از اهداف این کلاسهای آموزشی است که در جهت انجام آن برنامه ریزی و فعالیت های مشخص شده ای صورت گرفته است.

       هدف از برگزاری این کلاس ها در گام اول آموزش افراد برای پیشگیری از بروز حوادث و رعایت نکات ایمنی است و در مرحله بعد چگونگی برخورد و عمل در مواقع بحرانی است .در همین راستا کارشناسان مربوطه اقدام به آموزش شهروندان در محله شهید دایی در مسجد بیت الرقیه (س) با تعداد 45 نفر شرکت کننده کرد.

     وی همچنین از آموزش در زمینه مقابله روانی با حوادث استرس زا، پیشگیری از بروز تنشهای روانی و مقابله صحیح با آنها و رفع تنش ها خبر داد و افزود:بایـد در تمـامی محورهـای مدیریت بحران (پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی) حضـوری فعـال داشـته باشـیم . اهـداف حمایت روانی شامل کمک به شهروندان بازمانـده از حـوادث در جهـت ثبـات در زنـدگی، حفـظ امیدواری، شأن و منزلت، سلامت روانی ، اجتماعی و احساس طبیعی بودن است.

    باوندی در پایان گفت : امداد و کمک های اولیه نیز در این کلاسها آموزش داده می شود که در راستای اعتلاء اهداف و وظایف آموزشهای دوام ثامن است و مباحث مذکور همه به صورت عملی آموزش داده می شود.

    تعداد بازدید: 39
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر