• دوشنبه،13 مرداد 1399
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 61
    کد: 167960
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
    با هزینه ای بالغ بر 200 میلیون ریال صورت پذیرفت :

    لایروبی دریاچه مصنوعی بوستان غدیر/ منطقه 7

    مساحت دریاچه مصنوعی 1/5 هکتار می باشد و حجم آب دریاچه 15000 متر مکعب می باشد که با هزینه ای بالغ بر 200 میلیون ریال صورت پذیرفت.
    لایروبی دریاچه مصنوعی بوستان غدیر/ منطقه 7

     به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛ حمید شرکت سعدی رئیس اداره فضای سبز بیان کرد:به دلیل اینکه آب دریاچه مصنوعی بوستان غدیر بسیار کدر شده بود و بوی نامطبوع و آزار دهنده ای داشت، همچنین بدلیل رعایت نکات بهداشتی، اقدام به تخلیه آب دریاچه طی سه شبانه روز در دستور کار قرار گرفت که بلافاصله پس از انجام عملیات پاکسازی، دوباره آبگیری صورت پذیرد.

    وی در ادامه افزود:در گام نخست آب دریاچه به صورت کامل تخلیه شد و در مرحله بعدی لجن کشی به مقدار 2500 متر مکعب در حال لایروبی می باشد و بعد از لایروبی، رنگ آمیزی دیواره ها،نرده ها و تعمیر اسکله قایقرانی صورت پذیرد.
    شرکت سعدی در خصوص هدررفت آبهای تخلیه شده دریاچه بیان کرد: جهت جلوگیری از هدر رفت آب و صرفه جویی در هزینه ها ،کل آب تخلیه شده دریاچه، در قطعات درختکاری و بوستانی هدایت گردید.
    وی در خصوص اعتبار این پروژه بیان کرد: مساحت دریاچه مصنوعی 1/5 هکتار می باشد و حجم آب دریاچه 15000 متر مکعب می باشد که با  هزینه ای بالغ بر  200 میلیون ریال صورت پذیرفت .
    شایان ذکر است:تعداد 5 هزار قطعه ماهی از نوع کپور، ماهی قرمز از داخل دریاچه جمع آوری و به استخر موقت نگهداری ماهی ها منتقل شده است تا پس از لایروبی مجدد به دریاچه منتقل شود.
    گفتنی است:حضور دائمی شهروندان و استقبال چشمگیر از فضای دلنشین دریاچه، زیبایی و بهداشت محیط آن از مهمترین وظایف و دغدغه های شهرداری است .
                                     جهت مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.
     
    تعداد بازدید: 61
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر