• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 63
    کد: 166535
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
    در منطقه هفت برگزار شد:

    برگزاری جلسه شورای بهداشت منطقه 7 با محوریت بررسی کیفیت هوای شهر مشهد

    بررسی کیفیت هوای شهر مشهد
    برگزاری جلسه شورای بهداشت منطقه 7 با محوریت بررسی کیفیت هوای شهر مشهد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت مشهد ، دهمین جلسه شورای بهداشت منطقه هفت با حضور معاون اجرایی، رئیس اداره خدمات شهر،رئیس اداره فرهنگی،اجتماعی و نمایندگان ادارات سطح شهر برگزار شد. در ابتدای جلسه نماینده محله ایمان به مشکلات و معضلات موجود در محله خود از جمله:قراردادن پسماندها خارج از ساعت جمع آوری،تخلیه نخاله در زمین بایر انتهای ایمان، مشاغل مزاحم و آسفالت خیابان خلج 37 پرداخت.

    در ادامه جلسه رئیس اداره خدمات شهر در پاسخ نماینده محله ایمان در خصوص جمع آوری پسماندها مطالب خود را ارائه دادند.

    طهماسبی افزود:روزانه 210 تن زباله در سطح منطقه جمع آوری می شود و متاسفانه بیرون قرار دادن پسماندها در ساعت غیر جمع آوری باعث افزایش هزینه های شهرداری وپراکندگی زباله ها می شود که از شهروندان تقاضا داریم راس ساعت زباله ها بیرون گذاشته شود.

    طهماسبی در خصوص مشاغل مزاحم خیابان کوشش و ایمان بیان کرد:کمیسیون بند 20 به صورت فعال پیگیر مشاغل مزاحم می باشد و مغازه هایی که مزاحمت دارند پلمپ می شود ولی با توجه به شرایط بد اقتصادی ابتدا چندین نوبت اخطار می دهیم و بعد از آن مراحل پلمپ را پیگیری می کنیم. همچنین شهرداری با ایجاد فضای سبز، پیاده روسازی و مواردی از این قبیل شرایط نازیبای مقابل مغازه ها را تبدیل به محلی زیبا برای شهروندان می کند.

    در ادامه معاون اجرایی منطقه در خصوص آسفالت خلج 37 بیان کرد:در ساخت وسازهای موجود از سوی شهروندان رعایت حریم کال لحاظ نشده است و در خصوص آسفالت معابر آن منطقه ابتدا باید حریم کال جابجا شود که در حال پیگیری هستیم.

    همچنین رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی گزارشی از آموزش شهروندی واقع در فرهنگسرای غدیر که در حال برگزاری است ارائه داد و افزود:50 مهد کودک در حوزه آموزش شهروندی از جمله بیرون قرار دادن زباله ها، رعایت قانون، تفکیک زباله و ...در حال آموزش است و در این آموزشها سعی شده از ظرفیت مهد کودک ها در بحث آموزش استفاده شود و از کودکی به آنها آموزش های شهروند ی داده شود.

    در ادامه جلسه طهماسبی از نحوه برگزاری جلسه بهداشت انتقاد و بیان کرد بهتر است تمام ادارات دولتی در این جلسه پاسخگوی مشکلات شهروندان باشند.متاسفانه مخاطب شورای بهداشت تنها شهرداری است که با توجه به اینکه شهرداری به صورت کامل تمام وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهد و گزارش آن در هر جلسه ارائه می شود ولی بقیه دستگاههای ذی ربط پاسخگوی نیاز مردم نیستند و گزارشی از عملکرد خود ارائه نمی دهند.به عنوان مثال نماینده آموزش و پرورش در جلسه حضور ندارد یا شرکت آب چرا پیگیر جمع آوری آبهای کارواش ها نمی باشد.بهتر است برای کارایی بهتر این جلسات همه ادارات حضور فعال و موثر داشته باشند.

    در ادامه جلسه کارشناس محیط زیست شهری گزارشی از کیفیت هوای شهر مشهد ارائه داد.

    درپایان نیز در خصوص خانه مسافر و معضلات و مشکلات واحد های غیر مجاز برای اسکان زائر و همچنین کال اقبال بحث و گفتگو شد.

    برای مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.  

     

    تعداد بازدید: 63
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر