• چهارشنبه،20 آذر 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 53
    کد: 165502
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
    رییس اداره خدمات شهری منطقه 7 خبر داد؛

    آغاز طرح امحاء جوندگان کانالها و فاضلاب های شهری

    رییس اداره خدمات شهری منطقه هفت از آغاز طرح معدوم‌سازی موش‌های فاضلاب خبر داد
    آغاز طرح امحاء جوندگان کانالها و فاضلاب های شهری

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت، رییس اداره خدمات شهری منطقه از آغاز طرح امحاء جوندگان کانالها و فاضلاب های شهری  در منطقه خبر داد. 

    مرتضی طهماسبی در این خصوص گفت : با توجه به شکایات متعدد شهروندان و اهالی ، بویژه در محدوده سیدی در خصوص وجود معضلات بهداشتی موش های فاضلابهای شهری ، اداره خدمات شهری منطقه با همکاری مدیریت نظارت بر امور خدمات شهری و محیط زیست شهری شهرداری اقدام به تهیه بالغ بر 300 بسته پودرموش کش غیر سمی کرد که توسط نیروهای خدمات شهری نسبت به طعمه گذاری کلیه کانال های سرپوشیده و فاضلاب های شهری محدوده خدماتی این منطقه اقدام شد . این روند از ابتدای دی ماه آغاز شده و تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت .

    وی همچنین اجرای این طرح را نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط دانست و افزود: با اشاره به راه های نفوذ موش به منازل سیستم های دفع زباله مجتمع های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان ها از جمله مواردی است که باعث ورود موش به منازل مسکونی می شود.

    رییس اداره خدمات شهری گفت : با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان هایی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آنها است از جمله در کانال ها ، فاضلاب های شهری خیابان های میدان حافظ، بلوار جمهوری اسلامی ،کال قره خان،قاسمی 23، 27، 29، سپاه 33،  35،صبا 51 ، 29 ، 31 ،  33،کال اقبال ابتدای قائم،کال خلج،صاحب الزمان، ساعی،رجایی،کارگر ، پیشه، رباط طرق،کال صبا 15 سطح منطقه از وجود جانوران موذی پاکسازی می شود.

    وی در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می شود تا در دفع زباله های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل مسیل ها خودداری کنند تا موش ها امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه ۱۳۷ تماس حاصل کنند.

    طهماسبی گفت: شهروندان می توانند با رعایت کامل بهداشت محیط، هم محیط زیست شهری را که متعلق به خود آنها است، پاکیزه و عاری از آلودگی نگهدارند و هم مانع از ازدیاد این جانوران ناقل بیماری شوند.

    تعداد بازدید: 53
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر