• چهارشنبه،22 مرداد 1399
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه 7
    تعداد بازدید: 76
    کد: 163971
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    دیدار صمیمی:

    نشست صمیمانه اعضای کمیته نظارتی شورای اسلامی شهر با اهالی طرق

    روز یکشنبه 18 آذر همزمان با نماز مغرب و عشا نشست صمیمی اعضای کمیته نظارتی شورای اسلامی شهر ، شهردار،معاونین و مسئولین منطقه هفت با شهروندان محله طرق در مسجد امام رضا برگزار شد.
    نشست صمیمانه اعضای کمیته نظارتی شورای اسلامی شهر با اهالی طرق

    به گزارش روابط عمومی منطقه هفت؛ابتدا یکی از اهالی محله طرق به بیان مشکلات و معضلات محله پرداخت و مواردی از جمله: وضعیت نامناسب رودخانه قدیمی طرق، وضعیت کمپوست،بوی نامطبوع، وجود شیرابه ها،تعدیل شدن نیروهای بومی کمپوست ، پراکندگی فضای سبز در سطح محله، باز شدن خیابان شهید رجایی، کم عرض بودن جاده محمد آباد ، باند سوم فردوگاه و معضل آلودگی های صوتی و جسمی ، مشکلات نداشتن سند و آستانه ای بودن زمین ها و مشکلات ساخت و ساز از قبل این ماجرا را بیان کرد .

    در ادامه آقای حسینی پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه مشکلاتی که مطرح شد یک نگاه همه جانبه را می طلبد بیان کرد:در خصوص مشکلات و مسائل محله طرق باید ارگان های مختلف مرتبط با مسائل بیان شده در یک نشست حضور داشته باشند تا بشود تسهیلاتی در امور صورت پذیرد .

    وی افزود:منطقه طرق با این سرمایه تاریخی باید یک روز از سفر زائران را به خود اختصاص دهد. وجود ایوان طرق ، مصلی و رباط طرق به عنوان آثار تاریخی این پتانسیل را در خود دارد که یک روز مدت اقامت زائرین در مشهد را افزایش دهد. و این مهم با نگاه کلان ارگان ها و مشارکت همه جانبه آنها ممکن و شدنی است .

    در ادامه جلسه شهردار منطقه هفت به بررسی مشکلات و مسائل مطرح شده پرداخت و به تک تک موارد پاسخ داد و افزود:در خصوص عقب نشینی دیوار زائر شهر طرق ؛نشستی مشترک با آستان قدس صورت گرفته است و قول مساعد داده شده و طی پیگیریهای مجددی که صورت گرفت خط کشی دیوار انجام شده و تا ماه آینده عقب نشینی دیوار محقق می شود.

    وی در خصوص بازگشایی 20 متری صاحب الزمان افزود؛ مشکل ما بخشی از عرصه آستان قدس و مالکین است که در این بخش از کمیسیون حقوقی شورا تقاضا داریم که پیگیریهای حقوقی آن از مجرای این شورا صورت پذیرد .

    در بحث کم عرض بودن جاده محمد آباد؛ 70 درصد آسفالت آن انجام شده و شهرداری و شورای شهر به جد پیگیر تکمیل 30 درصد باقی مانده جاده محمد آباد هستند.

    وی همچنین در خصوص پراکندگی فضای سبزدر سطح محله طرق افزود: 5 پارک با متراژ بیش از دو هکتار در محله طرق وجود دارد که انصافا پارک های خوبی است . و برای سایر قسمت هایی که پارک و فضای سبزی نیست معضل نبود زمین با کاربری فضای سبز کار را برای ما نیز مشکل کرده است .

    در ادامه جلسه شهردار در رابطه با کال طرق افزود: چندین جلسه با سازمان آب منطقه ای تشکیل شده وآخرین بار مکاتبه ای صورت گرفته که تا کنون پاسخی حاصل نشده است ، لذا تقاضای بنده این است که با توجه به نشست هایی که شورای محترم شهر با سازمان آب منطقه ای دارند این مشکل حل شود تا شهرداری بتواند در خصوص فضای سبز نیز اقدام کند.

    در ادامه این نشست نوروزی ، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد:پیشنهاد مشخص برای محله طرق تشکیل هیات امنا با عنوان شورای اجتماعی محله طرق است و این شورا به عنوان منتخبین محله طرق در خصوص مشکلات این محله با اعضای شورا ، شهرداری ، آستان قدس و... دیدارهایی داشته باشد . شورا و شهرداری نیز به حد بضاعت حمایت های خود را در خصوص مشکلات مطرح شده خواهد داشت .

    وی در ادامه افزود ؛ در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز شهرداری وقتی به کسی مجوز می دهد که دارای سند 6 دانگ است و یا حداقل معارضی ندارد . با توجه به اینکه آستان قدس مالکیت اراضی طرق را دارد،باید با هماهنگی آستان قدس برای صدور سند و بعد از آ« پروانه ساخت و ساز اقدام شود.

    همچنین در خصوص تشکیل باند سوم فرودگاه این یک مساله استانی و ملی است و نیازمند ورود سازمان های بالا دست می باشد که نیازمند تشکیل جلساتی با حضور همه افرادی است که در حوزه فرودگاه دخیل هستند .

    وی در خصوص کال طرق افزود : این امکان وجود دارد که دعوت کنیم از مدیریت سازمان آب منطقه ای استان و توافقاتی صورت پذیرد. درمقوله مشکلات مطرح شده کمپوست قرار بر این بوده است که پسماندی در این منطقه دفن نشود و اگر شهروندی چنین تخلفی را مشاهده کرد مستند گزارش آن را برای شورا ارسال کنند تا ما نیز پیگیر امر باشیم .

    گفتنی است وی در پایان صحبت هایش دستور تشکیل جلسه ای متشکل از شهردار منطقه 7 ، منتخبین محله طرق و اعضای کمیته نظارتی برای هفته آینده را داد تا به صورت تخصصی تر در آن جلسه مشکلات و راه برون رفت بررسی شود .

    گفتنی است در پایان این نشست ، امیر سیاوش حجازی ، معاون اجرایی منطقه به سایر سوالات کتبی مطرح شده پاسخگویی کرد .

    برای مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.  

     

    تعداد بازدید: 76
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر