• چهارشنبه،20 آذر 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 47
    کد: 163124
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
    معاون اجرایی شهرداری منطقه 7 مشهد:

    ساخت و سازهای بی رویه در منطقه سیدی،باعث مشکلات زیادی شده است

    مدت هشت سال است که شهرداری منطقه 7 یک خیابان 24 متری را در خیابان شهید "دایی 51" آسفالت نمی کند. شاید دیگر آسفالت خیابان ها به عهده شهرداری نیست و باید خودمان دست به کار شویم و کوچه هایمان را با هزینه خودمان آسفالت کنیم؟»
    ساخت و سازهای بی رویه در منطقه سیدی،باعث مشکلات زیادی شده است

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،" مدت هشت سال است که شهرداری منطقه 7 یک خیابان 24 متری را در خیابان شهید "دایی 51" آسفالت نمی کند. شاید دیگر آسفالت خیابان ها به عهده شهرداری نیست و باید خودمان دست به کار شویم و کوچه هایمان را با هزینه خودمان آسفالت کنیم؟»

    این متن پیامکی است که یکی از شهروندان ساکن در خیابان شهید "دایی" مشهد به ستون حرف مردم روزنامه خراسان رضوی فرستاده است .
    حجازی در پاسخ به این پیام شهروندان می گوید : خیابان شهید "دایی" در منطقه سیدی مشهد واقع شده است و در این منطقه تعداد زیادی خیابان وجود دارد که هنوز احداث نشده و دلیل این موضوع هم این است که تعدادی از شهروندان به صورت غیرمجاز در این محل ها ساخت و سازهایی را انجام داده اند و این خیابان ها توسط شهرداری احداث نشده ، بلکه یک ممر است که بر اثر ساخت و سازهایی که توسط برخی شهروندان انجام شده ایجاد شده و در نقشه های شهرداری در این نقاط خیابانی وجود ندارد .
    وی می افزاید : برای این نقاط هنوز نه طرحی برای احداث خیابان پیش بینی شده و نه اعتباری به آن اختصاص داده شده است . به این دلیل که این خیابان و بسیاری از خیابان های دیگر در طرح تفصیلی قرار دارد و در مسیر ایجاد خیابان در این نقطه چند معارض وجود دارد که باید این خانه ها تخریب شود و بعد خیابان احداث شود.
     
    معاون اجرایی شهرداری منطقه 7 خاطر نشان می کند: ما برای اجرای طرح بعضی از خیابان ها مدتی قبل قصد اجرای حکم قلع در این مناطق را داشتیم اما با توجه به وضعیت خاصی که در این منطقه وجود داشت ، امکان قلع نبود و از شورای شهر جدید هم درخواست کردیم بررسی های لازم را انجام دهند تا بهترین تصمیم ممکن گرفته شود.
    امیر سیاوش حجازی تصریح می کند: در این خیابان و خیابان های مشابه آن زمین ها متعلق به آستان قدس است و این افراد عملا سندی برای زمین هایی که در آن به ساخت و ساز پرداخته اند ندارند و وضعیت نامناسبی در خیابان های این محدوده وجود دارد . از طرفی بیشتر افرادی که درخواست خیابان کشی و انجام آسفالت در محل مد نظر را دارند ، همان کسانی هستند که ساختمان هایشان نیاز به عقب نشینی دارد و این افراد پروانه ساخت و پایان کار هم ندارند . مشکل این جاست که این افراد برای خیابان کشی با ما همکاری نمی کنند.
    حجازی می گوید: قسمتی دیگر از خیابان ها نیز در این منطقه وجود دارد که روی کانال های بزرگ آب قرار گرفته و برای احداث خیابان باید قسمتی از کانال پوشیده شود تا یک خیابان از این محل عبور کند . ولی فعلا این کار در اولویت کار شهرداری نیست . چون نه مشکل ترافیکی را حل می کند و نه باعث حل مشکلات دیگر اهالی این محل می شود.
    درخواست طرح را به شورا فرستاده ایم
    حجازی درباره آخرین اقدامات انجام شده شهرداری منطقه 7 برای رفع مشکل خیابان های مذکور، می گوید : ما تقریبا 9 خیابان درمنطقه سیدی داریم که دارای چنین شرایطی است و برای تمام موارد درخواست طرح داده ایم و در بین این خیابان ها اولویت اول ما انتهای خیابان کوشش است که با حل مشکل این خیابان مشکل ترافیک تمام سیدی حل می شود . در آخرین جلسه ای که داشتیم مشکلات این خیابان اعلام شده و اولویت سنجی ها نیزصورت پذیرفت.
    معاون اجرایی شهرداری منطقه 7 مشهد با اشاره به ارسال دستور در خواست طرح به شورای شهر می افزاید: شورای شهر یک ماه و نیم قبل دستور داد درخواست طرح ها را به شورا بفرستیم و ما بلافاصله درخواست طرح فاز 2 را به شورا داده ایم و شهید دایی نیز یکی از این خیابان هاست.
    معاون اجرایی شهرداری منطقه 7 درباره روند اجرای طرح از ابتدا تا اجرا می گوید: ما طرح را به معاونت فنی می فرستیم و بعد از طراحی توسط معاونت فنی، اعتبار مورد نیاز به ما اعلام می شود و ما از شورای شهر درخواست اعتبار می کنیم . ولی درخصوص انجام طرح باید به این نکته اشاره کنیم که قطعا تا سال 1398 این کار اتفاق نمی افتد و تا پایان سال آینده هم اجرایی نمی شود.
    حجازی در ادامه به ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه 7 مشهد اشاره می کند و می گوید: ساخت و سازهای بی رویه در این گونه محله ها، ترافیک زیادی را به منطقه سیدی اضافه کرده و یکی دیگر از مشکلات تجاوز به حریم کانال است . طرح ایجاد فضای سبز در اطراف کانال ها به همین دلیل متوقف مانده است و از طرفی واحدهایی که غیرمجاز ساخته می شوند به هیچ وجه مهندسی ساز نیست و استحکام کافی ندارد و در صورتی که این واحدها با شهرداری همکاری نکنند، مجبوریم حکم قلع را اجرا کنیم.
    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر