• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 40
    کد: 153315
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
    عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت صد شکر که این آمد و صدحیف که آن رفت؛

    پیام شهردار منطقه 7به مناسبت "عید سعید فطر"

    عید فطر پاک ترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست‌وشوی جان در نهر پاک رمضان است.
    پیام شهردار منطقه 7به مناسبت "عید سعید فطر"

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،به مناسبت فرار سیدن عید سعید فطر ، کوروش باوندی ؛ شهردار منطقه پیامی تبریکی به این مناسبت صادر کرد :

    عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت صد شکر که این آمد و صدحیف که آن رفت.
    ساعات، به لحظات حلول ماه شوال نزدیک می شود و عید انسانیت فرا می‌رسد. در فرهنگ اسلامی نخستین روز ماه شوال به عنوان عید فطر و جشن بازگشت ‏به فطرت معین شده است. زیرا مسلمانان روزه‌دار در طول ماه رمضان با ارتباط های پی در پی با خداوند متعال و استغفار از گناهان به تصفیه روح و جان خویش همت گماشته و از تمام آلودگی‏‌های ظاهری و باطنی که بر خلاف فطرت آنهاست، خود را پاک نموده و به فطرت واقعی خود برمی‌‍گردند.
    صدای پای عید می‌آید و دل مومن بر سر دو راهی آمدن عید رمضان و رفتن ماه رمضان بلا تکلیف است. از آمدن آن یک دل شاد باشد یا از رفتن این یک محزون؟ عید فطر پاک‍‌‌ ترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست‌وشوی جان در نهر پاک رمضان است
    خوشا به حال آنان که عاشقانه به استقبال ضیافت الهی رفته، وجود خویش را با زمزمه‌های دعا و نوای دلنشین مناجات صفا دادند و با درک لیله‌القدر که بهتر از هزار ماه است راه سعادت و نیکبختی را پیش گرفتند و اینک با قلبی مطمئن به استقبال عید سعید فطر می‌روند.
    ماه مبارک رمضان فرصتی گرانقدر بود تا بندگان صالح خدا روح زنگار گرفته از عادات دنیوی را در چشمه جوشان فیض حضرت حق بشویند و در شب‌های قدر، تسبیح فرشتگان را به گوش جان بشنوند و در سایه دستورات حیات بخش قرآن کریم، از تغافل و دنیازدگی آزاد شوند.
      ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات عموم مردم مؤمن و روزه‌دار ایران اسلامی در ماه مبارک رمضان، فرارسیدن عید سعید فطر، عید پیروزی در جهاد اکبر و سرآغاز تحولات اساسی در زندگی خداجویان و پرهیزکاران را به مردم مومن و ولایت‌مدار تبریک عرض می‌کنم و مهم ترین دستاورد این ماه را حفظ وحدت و تقویت اراده جمعی همه مسلمانان برای خدمت‌رسانی به مکتب سعادت بخش اسلام می‌دانم.

      سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری، تعجیل در امر ظهور حضرت ولی عصر(عج) و استقرار عدالت مهدوی در جهان، سر بلندی و عزت اسلام و مسلمین، قبولی عبادات روزه داران و حفظ معنویت در تمام ایام سال را از خداوند متعال مسئلت دارم.

    تعداد بازدید: 40
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر