• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 51
    کد: 152193
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
    در راستای ارتقاء بهداشت شهری صورت گرفت :

    عملیات اجرایی طعمه گذاری و سم پاشی کلیه کانال ها و جوی ها سطح منطقه 7

    بسیاری از شهروندان با رها سازی فاضلاب خانگی به سطح معابر و عدم رعایت مسائل بهداشتی، زمینه ساز بروز بیماری سالک می شوند ؛ انباشت زباله ، مانداب فاضلاب ، انباشت نخاله های ساختمانی، ساختمان های مخروبه ، نماهای ساختمانی بهسازی نشده و زمینهای وسیع رها شده از علل اصلی شیوع بیماری سالک به شمار می رود.
    عملیات اجرایی طعمه گذاری و سم پاشی کلیه کانال ها و جوی ها سطح منطقه 7

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت،، رییس اداره خدمات شهری منطقه از طعمه گذاری  در کانالهای روباز و سرپوشیده منطقه جهت از بین بردن جانوران موذی  خبر داد.

     میر بلوکی در این خصوص گفت :در راستای ارتقاء بهداشت شهری؛ عملیات اجرای طعمه گذاری برای از بین بردن حیوانات موذی و انجام سم پاشی برای نابود کردن حشرات سمی در تمامی کانال های سرپوشیده و روباز سطح حوزه شهرداری منطقه ، آغاز گردید.
    بنابه این گزارش، این عملیات در کانال های باز و سرپوشیده  و در عملیات مشابهی در تمامی آبروهای سطح حوزه منطقه نیز به اجرا درمی آید.
    رییس اداره خدمات شهری منطقه در ادامه گفت :  عملیات طعمه گذاری و سم پاشی همچنین در مکان های مخروبه، زمین های متروکه و در باغات بلااستفاده سطح حوزه منطقه به منظور تامین سلامت شهروندان و جلوگیری از گزش حشرات سمی، در مکان های عمومی نیز انجام خواهد شد .
    وی همچنین به دیگر اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری پرداخت و افزود : رها سازی فاضلاب خانگی به سطح معابر و عدم رعایت مسائل بهداشتی، زمینه ساز بروز یک سری بیماریها می شود ؛ انباشت زباله ، مانداب فاضلاب ، انباشت نخاله های ساختمانی، کال های غیر بهسازی شده، ساختمان های مخروبه ، نماهای ساختمانی بهسازی نشده و زمینهای وسیع رها شده از علل اصلی شیوع بیماری سالک به شمار می رود.
    وی با اشاره به اقدامات موثر حوزه خدمات شهری این منطقه گفت : شهرداری در کنار سایر ارگان ها در جهت مهار این بیماری اقداماتی را انجام داده است و در همین راستا مواردی مانند: اطلاع رسانی ، جمع آوری خاک و نخاله بلاصاحب، محلول پاشی در زمینهای بایر، بهسازی و پاک سازی دوره ای کال و زمینهای بایرنیز صورت می پذیرد .
       رییس اداره خدمات شهری منطقه جمع آوری زباله ها در زمان مناسب، بهسازی بافت فرسوده شهری، لزوم داشتن نما در زمان صدور پایان کار ، استفاده از تورهای حفاظت شده، پوشاندن درزها و شکاف ها، بهسازی اماکن مخروبه، مبارزه با جوندگان و سگهای ولگرد را از جمله راهکارهای پیشگیری از این بیماری عنوان کرد

      میربلوکی همچنین ادامه داد که نظافت و رفت و روب کال ثامن (عسکریه )بولوار فرودگاه ، شست و شوی گارد ریلهای پل سلام و تقاطع های مهم منطقه وشست و شوی های ایستگاههای اتوبوس  و حذف علف های هرز خیابن های اصلی از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری می باشد 

                                                     برای مشاهده تصاویر بیشترکلیک کنید.

    تعداد بازدید: 51
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر