• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 74
    کد: 152083
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
    صبح دیروز صورت پذیرفت :

    جلسه شورای بهداشت با موضوع "ماه رمضان و بهداشت مساجد و حسینیه ها " در منطقه 7

    به منظور همیاری با مساجد برنامه ویژه ای را در دستور کار خود قرار داده است که از آن جمله می توان به قالی شویی مساجد، تنظیف و غبار روبی ، تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز و کمک به بهسازی مساجد اشاره کرد .
    جلسه شورای بهداشت با موضوع "ماه رمضان و بهداشت مساجد و حسینیه ها " در منطقه 7

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،رییس اداره خدمات شهری منطقه از برگزاری جلسه شورای بهداشت با موضوع "ماه رمضان و بهداشت مساجد و حسینیه ها " درمنطقه خبر داد.

    مجتبی میر بلوکی در ابتدا از تمامی اعضا خواست با مشارکت حداکثری وفعال در جلسات با عزمی جدی ، مسائل و مشکلات را پیگیری نمایند تا مصوبات حاصله از این شورا کاربردی تر و اجرایی تر گردد.
    وی در ادامه گفت :این جلسه که با محوریت "بهداشت مساجد " و ماه مبارک رمضان برگزار شده است  و مساجد به عنوان اصلی ترین پایگاههایی مردمی محسوب می شوند که درایام مبارک رمضان ، نیازمند آمادگی، تنظیف و غبار روبی هستند.
    رییس اداره خدمات شهری منطقه تصریح کرد:در همین راستا معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه 7 نیز به منظور همیاری با مساجد برنامه ویژه ای را در دستور کار خود قرار داده است که از آن جمله می توان به تنظیف و غبار روبی ، تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز و کمک به بهسازی مساجد اشاره کرد.
    در ادامه این جلسه نماینده مرکز بهداشت نیز از بازرسی و کنترل منظم مساجد به منظور رفع نقص در آبدار خانه و سرویس های بهداشتی خبر داد و گفت: شیوع بیماری در فصل گرما خیلی بیشتر است و در تلاشیم تا با شناسایی مشکلات بهداشتی مساجد مانع ازبروز بیماری و انتقال آن به شهروندان گردیم.
    وی همچنین به بیماری التور به عنوان بیماری ناقل از طریق آب و غذای آلوده اشاره کرد و گفت: منطقه 7 با توجه به وسعت و زائر پذیری آن بایستی دقت نظر ویژه ای در رفع مشکلات بهداشتی داشته باشد و به خصوص در ایام تابستان که شاهد حضور بیشترین زائر در منطقه هستیم، سیستم آب رسانی و سرویس های بهداشتی پار ک ها به طور مستمر مورد بررسی قرارگیرد.
    وی کنترل منظم مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نمونه برداری از آب میوه گیری ها و بستنی فروشی ها ، بازدید از مدارس شرکت کننده در طرح اسکان زائر و ... رااقدامات در حال انجام دانست و گفت: مهمترین چیزی که در شیوع یا عدم شیوع یک بیماری موثر است سطح آگاهی جامعه می باشد و شهروندان با رعایت بیشتر مسائل بهداشتی در فضل گرما می توانند مانع از ابتلا خود و خانواده شان به بیماری گردند.
     
    تعداد بازدید: 74
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر