• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 47
    کد: 151471
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
    طی سال گذشته صورت گرفت:

    جمع آوری بیش از 18هزار تن خاک و نخاله در منطقه7

    شهردار منطقه 7 مشهد از جمع‌آوری بیش از 18هزار تن خاک و نخاله از معابر این منطقه در سال گذشته خبر داد.
    جمع آوری بیش از 18هزار تن خاک و نخاله در منطقه7

     به گزارش روابط‌عمومی منطقه هفت شهرداری مشهد، شهردار منطقه از جمع‌آوری بیش از 18هزار تن خاک و نخاله از معابر این منطقه در سال گذشته خبر داد.

    باوندی با اشاره به فعالیت گسترده منطقه در پیشگیری از بیماری سالک تصریح کرد: خاک و نخاله کانون اصلی رشد و توسعه پشه سالک، سگ‌های ولگرد مهم‌ترین ناقل بیماری و رهاسازی فاضلاب منازل در معابر و کال‌ها دلیل اصلی تجمع پشه سالک در سطح شهر می‌باشند.
    وی با بیان اینکه روزانه مقادیر انبوهی خاک و نخاله از سطح معابر منطقه جمع‌آوری می‌شود افزود: با توجه به اینکه این منطقه از جمله مناطقی است که در سطح شهر مشهد با این بیماری درگیر است، شهروندان باید نسبت به جمع‌آوری و دفع مناسب زباله، نخاله‌های ساختمانی و تسطیح مخروبه‌ها که مکان مناسبی برای تکثیر پشه خاکی هستند، توجه بیش تری داشته باشند و با مسوولان مربوطه همکاری کنند.
    شهردار منطقه در ادامه اظهار داشت: فصل شایع گزیدگی در اواخر بهار و اوایل تابستان است اما این بیماری چند ماه بعد به شکل زخم های سالک بروز پیدا می کند.
    باوندی خاطرنشان کرد: جای زخم های ناشی از سالک ماندگار است بنابراین به شهروندان توصیه می شود برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری به هشدارها و نکات مطرح شده توجه کنند.
    این مقام مسوول افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند به منظور انجام هرگونه عملیات خاکبرداری در سطح شهر مجوزهای لازم را از سازمان مدیریت پسماند دریافت کنند و برای جابه‌جایی ضایعات ساختمانی خود از روش مکانیزه استفاده کنند.
    شهردار منطقه خاطرنشان کرد: شهرداری در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تخلیه غیرمجاز خاک و نخاله طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد کرد.
    وی با اشاره به مضرات رهاسازی خاک و نخاله در سطح شهر اظهار داشت: آسیب رسیدن به سیمای شهر، ازدیاد مشکلات تنفسی ناشی از گرد و غبار خاک و نخاله ساختمانی، بروز تصادفات و حتی مرگ و میر در اثر برخورد وسایط نقلیه با خاک و نخاله انباشته شده و ازدیاد حشرات و جانوران موذی همچون پشه خاکی، عقرب و رتیل، از جمله مضرات ناشی از این اقدام نادرست است.
    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر