• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 72
    کد: 144338
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
    معاون اجرایی منطقه 7خبر داد:

    اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری خیابان امام رضا (ع) و بولوار جمهوری اسلامی

    در حال حاضر طرح مهار و کابل‌بندی درختان نارون با اولویت خیابان امام رضا (ع) و بولوار جمهوری اسلامی با هدف جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها و بروز خسارات و آسیب به درختان در زمان وزش بادهای شدید و همچنین بارش برف سنگین در حال اجرا است.
    اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری خیابان امام رضا (ع) و بولوار جمهوری اسلامی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت مشهد، امیر سیاوش حجازی ؛ معاون اجرایی منطقه از اجرای طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری معابر اصلی و فرعی منطقه خبر داد.
    وی در این خصوص گفت :از آنجایی که با توسعه شهرها و افزایش شهرنشینی بسیاری از درختان به تدریج دچار تنش‌های محیطی و آسیب‌های ساختاری شده‌اند لذا توجه ویژه به نگهداری از درختان به خصوص درختان خمیده، کهنسال و دارای شاخه دوانی ضعیف و همچنین اجرای طرح‌های اصلاحی و هدفمند مانند هرس‌های فرم‌دهی،کابلینگ شاخه‌ها و مهاردرختان خطری امری الزامی است.
    معاون اجرایی منطقه افزود: در این راستا از آذرماه سال جاری، طرح مهار وکابل‌بندی شاخه‌های درختان خطری توسط واحد جنگل‌داری شهری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اولویت درختان نارون در معابر اصلی و فرعی سطح شهر آغاز شده است.
    حجازی در توضیح این روش گفت: در این روش ابتدا درختان براساس سن، قطر و زاویه اتصال شاخه‌ها به یکدیگر، میزان پوسیدگی و میزان خسارت و آسیب‌های احتمالی به درختان در اثر وزش بادهای شدید و بارش برف سنگین مورد بررسی قرار می‌گیرند.
    معاون اجرایی منطقه تصریح کرد: در مرحله بعدی با استفاده از ادوات مربوطه شامل سیم بکسل‌های گالوانیزه، تسمه‌های برزنتی، مهارکش و کرپی نسبت به مهار شاخه‌های درختان به صورت متمرکز با اتصال چندین شاخه به یک حلقه فلزی در مرکز تاج پوشش درختان و یا مهار شاخه‌های ضعیف، شکننده و دارای پوسیدگی به شاخه‌های سالم، قطور و مطلوب جانبی اقدام می‌شود.
    وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مهار و کابل‌بندی درختان نارون با اولویت خیابان امام رضا (ع) و بولوار جمهوری اسلامی با هدف جلوگیری از شکسته شدن شاخه‌ها و بروز خسارات و آسیب به درختان در زمان وزش بادهای شدید و همچنین بارش برف سنگین در حال اجرا است.

     

    تعداد بازدید: 72
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر