• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 392
    کد: 19296
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۱/۰۳
    با جذب 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت می گیرد؛

    اجرای 9 پروژه مشارکتی و خصوصی در منطقه 7 مشهد

    طبق مصوبه شورای شهر سرمایه‌گذارانی که در مناطق کم برخوردار سرمایه‌گذاری می‌کنند، تسهیلاتی از سوی شهرداری دریافت می‌کنند که به موجب آن سهم و سود مشارکت آن‌ها 40 درصد می‌شود.
    اجرای 9 پروژه مشارکتی و خصوصی در منطقه 7 مشهد

    همیشه که نباید بهترین امکانات و خدمات در خدمت آن‌هایی باشد که آن طرف شهر زندگی می‌کنند و خبری از دیگران ندارند. اینجا بیشتر از هر چیزی به تحول نیاز دارد. باید اقدامی،‌ حرکتی یا اتفاقی جدید صورت بگیرد تا مغازه‌های محدوده این میدان هم در نظر میلیون‌ها زائری که به مشهد می‌آید، زیبا و جذاب باشد. همانطور که بولوار خیام و سجاد برای خیلی‌ها جذابیت دارد.» این جملات شروع صحبت‌های محمود صمدی، یکی از کسبه میدان 17 شهریور بود که در گفتگو با ما شروع به درد دل می‌کند.
    محمد ابراهیمی یکی دیگر از همین کسبه در تکمیل این صحبت‌ها می‌گوید: «مشتری‌های زیادی داریم. برخی از زائرانی که به مشهد می‌آیند فقط اسم میدان 17 شهریور را شنیده و برای خرید به اینجا مراجعه می‌کنند. این خوشنامی می‌تواند با توسعه پروژه‌های بزرگ و قابل توجه بیش از این گسترش یابد. فقط کافی است اینجا هم چند ساختمان تجاری احداث شود تا شهرت این میدان و این محدوده و منطقه به اندازه موج‌های آبی یا برج آلتون بزرگ شود.»
    به گزارش روابط عمومی منطقه 7 شهرداری مشهد، اهمیت سرمایه‌گذاری در مناطق کم‌برخوردار و توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در این محدوده‌ها آنقدر دارای اهمیت است که می‌تواند به عنوان فرصتی بزرگ برای جلب گردشگر و زائر و مسافر به شمار آید و در رشد و توسعه این مناطق هم نقش به سزایی داشته باشد. به ویژه آنکه مشهد میزبان مضجع منور رضوی است و از رهگذر این میزبانی هر سال بیش از 25 میلیون زائر و مسافر برای آستان بوسی مرقد مطهر امام هشتم (ع) به مشهد سفر می‌کنند. از همین رو نیم نگاهی به این پتانسیل‌ها و بهره‌برداری از آن‌ها می‌تواند نه تنها در رشد و توسعه منطقه‌ای موثر باشد بلکه در رشد این شهر نیز موثر افتد.
    بر روی این منابع حساب باز کرده‌ایم
    رییس کمیسیون مشارکت‌های کلان اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان آن اظهار می‌کند: منابعی که بیشترین توجیه اقتصادی را برای شهر دارد و به رشد و توسعه همه جانبه شهر کمک می‌کند باید مورد توجه قرار گیرد. چراکه منابعی همچون تخلفات و آراء صادره کمیسیون ماده صد به عنوان منابع درآمدی ناپایدار شناخته می‌شوند که بر روی میزان درآمد ناشی از آن‌ها نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد.
    غلامرضا خواجی با اشاره به اینکه تشویق سرمایه گذاران برای اجرای پروژه‌های بزرگ در شهر یکی از منابع درآمدی پایدار محسوب می‌شود، می‌گوید: علاوه بر این با توسعه پروژه‌های شهری نه تنها سرمایه در شهر می‌ماند، بلکه بر روی منابع حاصل از آن در درازمدت می‌توان برنامه‌ریزی کرد.
    وی خاطر نشان می‌کند: در سال‌های گذشته درآمد مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها جزو بودجه شهرداری لحاظ نمی‌شد چرا که ممکن بود این منبع تحصیل درآمد تحقق پیدا نکند. اما هم اکنون با ایجاد تسهیلات و مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاران به ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار شهر شاهد اجرای پروژه‌های بزرگی در این محدوده‌ها هستیم.
    رییس کمیسیون مشارکت‌های کلان اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه بیان می‌کند: طبق مصوبه شورای شهر سرمایه‌گذارانی که در مناطق کم برخوردار سرمایه‌گذاری می‌کنند، تسهیلاتی از سوی شهرداری دریافت می‌کنند که به موجب آن سهم و سود مشارکت آن‌ها 40 درصد می‌شود.
    خواجی اضافه می‌کند: از آنجا که به دلیل برخی سیاست‌های گذشته امکانات و خدمات در شهر مشهد به طور متوازن و مساوی پخش نشده است، تلاش می‌شود با بهره‌گیری از سرمایه‌های جذب شده در پروژه‌هایی که در مناطق برخوردار ایجاد می‌شود، در راستای توسعه مناطق کم‌تر برخودار شهر استفاده شود و خدمات و رفاه نیز برای این نقطه شهر فراهم گردد.
    تغییر چهره مناطق کم برخوردار با اجرای پروژه‌های مشارکتی و خصوصی
    شهردار منطقه 7 مشهد نیز در همین رابطه می‌گوید: به دنبال اجرای چند پروژه بزرگ مشارکتی و خصوصی، 250 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری در این منطقه صورت گرفته است.
    احمد محبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با اشاره به اجرای 5 پروژه مشارکتی شامل پروژه طبقاتی پارکینگ آسمان، پروژه تجاری آفتاب، پروژه خدماتی ایستگاهی جفایی در میدان 17 شهریور و پروژه حافظ و پروژه پمپ بنزین حافظ اظهار می‌کند: چند پروژه دیگر از جمله باران، ارکیده، اکسون و پایدار در میدان 17 شهریور توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود که می‌تواند نقش قابل توجهی در تغییر چهره این محدوده شهری داشته باشد.
    وی با اشاره به اجرای پروژه تجاری اقامتی در انتهای بولوار فدائیان اسلام اظهار می‌کند: اکنون در حال تملک زمینی در خیابان دانش به منظور ساخت پارکینگ در این محدوده هستیم.
    شهردار منطقه 7 مشهد با اشاره به اختصاص 2 میلیارد تومان اعتبار به منظور بهسازی کمپ غدیر با گنجایش 3 هزار و 500 خانواده می‌گوید: این اعتبار برای احداث نمازخانه، ایجاد سکوهای جدید، سرویس‌های بهداشتی سیار، 188 کانکس، روشنایی، سیستم گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار گرفت.
    محبی به احداث پارک بانوان اشاره کرد و ادامه می‌دهد: اعتبار احداث این پارک سه میلیارد تومان است که امسال 800 میلیون تومان آن جذب شده و دارای خدمات ویژه‌ای برای بانوان نظیر دوچرخه سواری ورزش‌های زرمی و زمین‌های ورزشی است.
    وی یکی از اولویت‌های منطقه 7 را آمادگی این منطقه برای ورود مسافران نوروزی اعلام کرده و می‌افزاید: برای استقبال از مسافران نوروزی در ایستگاه استقبال از زائران در ورودی شهر هماهنگی‌های لازم در حال انجام است.
    شهردار منطقه 7 مشهد در ادامه بیان می‌کند: شورای اجتماعی محله در سطح منطقه با 5 ناحیه و 17 شورای اجتماعی به صورت فعال عمل می‌کند.
    محبی خاطرنشان می‌کند: همچنین تعداد 7 زمین ورزشی روباز در این منطقه وجود دارد که وسایل ورزشی مورد نیاز در آن‌ها نصب شده است. علاوه بر این، وسایل بدن‌سازی پارکی در تمامی بوستان‌های سطح منطقه نصب و راه‌اندازی شده است.


     

    تعداد بازدید: 392
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر