• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1376
    کد: 19265
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
    شهردار منطقه 7 در بازدید از پروژه تجاری آکسون عنوان کرد؛

    جذب سرمایه‌ای بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال در پروژه‌های مشارکتی

    سازمان توریسم جهانی، وضعیت توریسم مذهبی را در شرایط فشارهای اقتصادی ناشی از رکود بازار جهانی بسیار انعطاف پذیر توصیف کرده بود و دلیل این انعطاف پذیری را نیز هدفمند بودن توریست ها دراین نوع مسافرت ها دانست که بیش از اینکه طالب تشریفات و تجملات باشد، تمایل به سادگی و پرهیز از تشریفات پرهزینه دارند.
    شهردار منطقه 7 در بازدید از پروژه تجاری آکسون عنوان کرد؛

    اما سهم مشهد به عنوان اولین کلانشهر مذهبی جهان از توریست مذهبی به چه میزان است؟ با وجود اعلام رقم ورود 25 میلیون توریست مذهبی به مشهد،بر اساس آمار های مراجع رسمی میزان ماندگاری توریست ها در مشهد به طور میانگین کمتر از دو روز بر آورد می شود.
    اما علت این موضوع چیست؟به نظرمی رسد،برای افزایش ضریب ماندگاری یک توریسم مذهبی،می بایستی با سرمایه گذاری بر پتانسیل های موجود انگیزه های لازم برای ماندگاری در مشهد را افزایش داد.
    با توجه به اینکه مشهددارای پتانسیل های فراوانی برای سرمایه گذاری است،به نظرمی رسد،به صورت بالقوه توانایی های زیادی برای جذب میلیونها دلار سرمایه گذاری را دارد.درهمین رابطه شهردار منطقه 7 مشهد در بازدید سرزده از پروژه اکسون می گوید:مشهد به لحاظ وجودمضجع شریف امام رضا(ع) و ورود سالانه 25 میلیون زائر به این شهربا سایر مراکز گردشگری کشور متفاوت است و نیاز به زیرساخت وسیع و گسترده ای در بحث اقامتی و تجاری دارد.
    احمد محبی؛ شهردار منطقه 7 مشهد در توضیح ویژگی های پروژه تجاری آکسون اظهار می دارد : این پروژه در میدان 17 شهریور 35 متری دانش شرقی و ربروی بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور "آسمان"در دست احداث می باشد .
    شهردار منطقه 7 درادامه بیان می کند : پروژه آکسون در عرصه ای به مساحت 5150 مترمربع و زیربنایی به مساحت 80000 مترمربع در 16 طبقه در دست احداث میباشد .
    وی پروژه آکسون را تلفیقی از واحدهای تجاری ، انبار تجاری و پارکینگ عنوان می کند و ادامه می دهد: این پروژه تجاری به شغلهایی از قبیل پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی، مانتو، سیسمونی و غیره اختصاص دارد.
    محبی در ادامه به ویژگی های خاص پروژه تجاری آکسون اشاره می کند و می افزاید : فاصله بسیار کوتاه تا حرم مطهر امام رضا(ع) به متراژ1200 متر، پارکینگ زیبا و با تردد آسان، قرار داشتن در بافت تجاری مهم میدان 17 شهریور و دارا بودن دسترسی از سه خیابان اصلی از دیگر ویژگی های جغرافیایی این پروژه می باشد.
    وی خاطرنشان می کند : به دلیل ضرورت توسعه زیرساخت های تجاری، اقامتی وگردشگری درمشهد،افزایش سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات به بخش خصوصی در اولویت برنامه های شهرداری منطقه 7 قرار دارد.
    شهردار منطقه7 مشهد می گوید : اگرچه این منطقه از مناطق کمتر برخوردار شهر محسوب می‌شود، اما به دلیل قرار گرفتن برخی مجتمع‌های تجاری مهم در این محدوده همچون بازار رضا، وجود فرودگاه بین‌المللی شهید‌هاشمی‌نژاد و بزرگراه مشهد– نیشابور جایگاه ممتازی برای سرمایه‌گذاران دارد.
    وی درباره گستره جمعیتی که با سرمایه گذاری دربخش مجتمع های تجاری و گردشگری در شهرداری منطقه 7 می توان به دست آورد،تصریح می کند: براساس تحقیقات انجام شده هم اکنون زیارت،هدف اول سفر بسیاری از مردم کشورهای مسلمان و عربی است،بنابراین می توان از این امکان استفاده کرد و با تبلیغات در این گونه کشورها زمینه ورود گردشگران مذهبی و توسعه توریسم زیارتی را فراهم کرد؛البته این درشرایطی است که ابتدا زیرساخت های موردنیاز ورود گردشگران فراهم باشد.
    شهر مشهد میزبان 300 میلیون شیعه دنیا
    وی ادامه می دهد:بازارهدف ما نه تنها شامل 25میلیون زائر ایرانی که چیزی حدود 300 میلیون نفراز شیعیان و سایرمسلمانان دوستدار اهل بیت دردنیا را شامل می شوداز این حیث طبیعی است که سرمایه گذاری درواحدهای اقامتی به دلیل اهمیت اسکان حجم زیاد بازار هدف درکانون توجه قرار گیرد.
    شهردار منطقه 7 مشهد تاکید می کند:ما کاملاً از ورود به بحث وطرح هایی که در زمینه احداث مجتمع های اقامتی ، تجاری و گردشگری درمنطقه 7 ارائه شود،استقبال می کنیم و باید براین موضوع تصریح کنم که توسعه توریسم زیارتی ازجمله راهبردهای ما محسوب می شود.
    وی تصریح می کند : با یک مدیریت شهری و بسترسازی مناسب و استفاده از سرمایه‌گذاران قوی می‌توانیم کارها را سرعت بخشیم و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم.
    محبی با اشاره به اینکه احداث مجتمع های اقامتی ، تجاری و گردشگری یکی از محورهای مورد توجه مسئولان شهرداری منطقه 7است،می گوید:صنعت گردشگری،هزاران زمینه برای حضور مشارکت بخش خصوصی دارد و این مسئله برای توسعه پایدارمنطقه ازاهمیت فراوانی برخوردار است که تا امروز می توان گفت شهرداری منطقه 7 میزبان جذب سرمایه ای بالغ بر 3 هزار میلیارد بوده است.
    بهره برداری از پروژه حافظ تا 2 سال آینده
    شهردار منطقه 7 مشهد به دیگر پروژه های سرمایه گذاری منطقه اشاره می کند و می گوید : پروژه حافظ با زیربنای 135 هزار متر مربع از مهمترین پروژه هایی است که با مشارکت بخش خصوصی در سطح منطقه در دست احداث است و با اعتبار 120 میلیارد تومان پیش بینی می شود تا 2 سال آینده به بهره برداری برسد.
    بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور در منطقه 7
    شهردار منطقه 7 مشهد در خصوص دیگر پروژه مشارکتی این منطقه با نام پروژه آسمان نیز اظهار می دارد : این پروژه با گنجایش بیش از یک هزار و 500 خودرو به عنوان بزرگترین پارکینگ طبقاتی در سطح کشور شناخته می‌شود که با طراحی شهربازی در وسعت بیش از 5 هزار مترمربع و اختصاص طبقه همکف و اول به کاربری‌های تجاری فضای مناسبی را برای حضور زائران و مجاوران فراهم نموده است.
    محبی می افزاید : این پروژه بزرگ که بصورت مشارکتی در حال انجام می‌باشد، با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال در عید فطر به بهره‌برداری خواهد رسید.
    پروژه مشارکتی ایستگاهی 17 شهریور
    وی همچنین در خصوص دیگر پروژه منطقه با نام پروژه مشارکتی ایستگاهی 17 شهریور می گوید : زیربنای این طرح 2 هزار و 99 مترمربع است که با 29 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار سرمایه گذاری شده کلنگ آن بر زمین خورده و هم اکنون در دست اقدام است.
    شهردار منطقه 7 مشهد پروژه آفتاب را دیگر تلاش شهرداری در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری در محدوده های محروم شهر عنوان کرده و اظهار می کند : پروژه آفتاب 21 هزار متر مربع زیر بنا داشته و با اعتبار 112 میلیارد تومانی، قرار داد ساخت آن منعقد شده است.
    محبی همچنین به در نظر گرفتن سه قطعه زمین با متراژ 2 هزار متر به بالا به عنوان بسته های سرمایه گذاری مشارکتی در خیابان فدائیان اسلام ، 17 شهریور و کوشش اشاره کرد و افزود: با تمهیدات اندیشیده شده تلاش می شود مراحل واگذاری این زمین های تجاری به سرمایه گذاران دنبال شود.
    شهردار منطقه 7 مشهد کل مبلغ سرمایه گذاری شده در این منطقه را 362 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: همچنین تمامی پروژه های در دست اقدام که به صورت مشارکتی و با جلب نظر سرمایه گذاران بخش خصوصی در دست اقدام است 277 هزار متر مربع از مساحت منطقه را در بر می گیرد.
     

    تعداد بازدید: 1376
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر