• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 474
    کد: 18828
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۰/۲۱
    همزمان با دهه آخر صفر صورت می گیرد ؛

    استقبال ویژه از زائران پیاده شهر بهشت

    وجود مضجع منور امام رضا(ع) در مشهد حال و هوای این شهر را با دیگر شهرهای کشورمان متفاوت کرده به طوری که مشهد در هیچ فصلی از سال خالی از میهمان نمی باشد و این دگرگونی در دهه پایانی صفر که اوج ورود زائران برای زیارت بارگاه رضوی است، بیش از دیگر زمان ها به چشم می خورد؛
    برپایی ایستگاه استقبال از زائرین در منطقه 7

    همه دستگاه های موجود در شهر که با امر زیارت و زائر در ارتباط هستند با تمام توان به میهمانان امام رضا(ع) خدمت رسانی می کنند که در این رهگذر نقش و سهم شهرداری به عنوان سازمانی خدوم بیش از دیگر سازمان ها مشهود و ملموس است.
    شهرداری منطقه 7مشهد نیزبه دلیل همجواری با ورودی جاده نیشابور نقشی اساسی و سهمی مهم در استقبال از زائران پیاده بارگاه منور رضوی خواهد داشت.
    برپایی ایستگاه صلواتی 1200متر مربعی در منطقه 7
    شهردار منطقه 7مشهد از برپایی ایستگاه صلواتی 1200متر مربعی در این منطقه برای استقبال از زائران پیاده در دهه آخر صفر خبر داد
    احمد محبی با تاکید بر این موضوع که با اشاره به اینکه ایستگاه استقبال از زائرین پیاده در برای شهرداری مشهد دارای اولویت و اهمیت بسیار زیادی است، بیان داشت : برای برپایی این ایستگاه صلواتی بیش از 5 هزار مترمکعب داربست و حدود 3 هزار مترمربع برزنت به کارگیری شده است .
    وی خاطر نشان کرد: در این ایستگاه صلواتی خدماتی از قبیل استقرار پزشک و پرستار، امدادگران هلال احمر، راهنمای زائر و ارائه غذا و نوشیدنی گرم ارائه می شود.
    به گفته وی نمازخانه مجهز به سرویس گرمایشی جهت برپایی نماز برای خانم ها و آقایان، سرویس بهداشتی به تفکیک جنسیت، 10سکو پاشویه مجهز به آب گرم ،نصب 4 دستگاه تلفن و ارائه کارت تلفن رایگان جهت زائران پیاده بارگاه رضوی از دیگر خدمات ارائه شده در ایستگاه استقبال از بهار منطقه 7مشهد می باشد.
    شهردار منطقه 7 با اشاره به آماده باش نیروهای خدمات شهری منطقه برای ارائه خدمات مطلوب به زائران گفت: استقرار 20کار خدمات شهری از ساعت 6صبح تا 6بعدازظهر در مسیر کاروان های پیاده، استفاده از یک دستگاه لودر و کامیون ، به کارگیری خودروی جارو،جدول شوی، تانکر فشار قوی برای پاکسازی مسیر ورود زائران برخی از اقدامات ارائه شده از سوی این منطقه در حوزه خدمات شهری است.
    محبی ادامه داد: شهرداری مشهد در سال های اخیر برنامه های ویژه ای در حوزه فرهنگی انجام داده است.
    وی با بیان این موضوع که در این ایستگاه استقبال از بهار بسته های فرهنگی نیز به زائران ارائه می شود تصریح کرد:در زمان برپایی ایستگاه صلواتی 10هزار بسته فرهنگی شامل زیارت نامه ،کتب مرتبط با سیره رضوی و cdآموزشی به زائران پیاده ارائه خواهد شد.
    به گفته محبی مراسم تقدیر از پیر غلامان امام حسین در تاریخ 21دی ماه همزمان با شب وفات پیامبر در سطح منطقه برگزار خواهد شد.
    وی افزود: پیاده روی حدود 7هزار نفر از اهالی سطح منطقه به صورت دسته جمعی به سمت حرم مطهر رضوی نیز از دیگر برنامه های برنامه ریزی شده برای روزهای آخر ماه صفر می باشد.
    وی خاطر نشان کرد: در بین همشهریان ساکن در منطقه نیز شور خاصی برای برپایی ایستگاه های صلواتی دیده می شود که بر همین اساس تا کنون مجوز حدود 15 ایستگاه صلواتی در سطح منطقه صادر شده است.
    شهردار منطقه 7مشهد تصریح کرد: سطح منطقه 7مشهد با 700پرچم و پیام تسلیت فضا سازی شده است.
    وی از آماده سازی سوله های بحران، ورزشگاه ها، نمازخانه ها و مساجد سطح منطقه برای استقبال از زائرینی که با مشکل کمبود فضای اقامت مواجه خواهند شد خبر داد.
    وی با تاکید بر این موضوع که هر ساله حجم ورود زائران به بارگاه رضوی بیش از سال گذشته به چشم می خورد اظهار داشت: شهرداری مشهد نیز بر همین اساس برنامه ریزی گسترده و همه جانبه ای را با استفاده توان و ظرفیت حداکثری خود آغاز نموده است.
    محبی ادامه داد : شهرداری منطقه7 مشهد ، گروه های مردمی و خادمین شهر بهشت بصورت 24 ساعته برای ارائه خدمت به زائران در روزهای پایانی صفر فعالیت خواهند داشت تا از این طریق بهترین خدملات برای بهترین ز یارت کنندگان ارائه شود
     

    تعداد بازدید: 474
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر