• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 53
    کد: 140093
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
    با هدف جلوگیری از هدر رفت آب صورت گرفت :

    ایجاد حوضچه های آبیاری تانکری در منطقه 7

    در این راستا نسبت به ایجاد و ساخت 7 عدد حوضچه تخلیه آب تانکری جهت جلوگیری از هدر رفت آب وفرسایش خاک با اعتباری بالغ بر 110 میلیون ریال اقدام شد.
    ایجاد حوضچه های آبیاری تانکری در منطقه 7

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، حمید شرکت سعدی ؛ رییس اداره فضای سبز منطقه ازایجاد حوضچه های آبیاری تانکری در منطقه خبر داد.

      وی در این خصوص بیان کرد: در حال حاضر سیستم آبیاری تانکری در اکثر معابر اصلی منطقه حذف و سیستم آبیاری میکانیکی جایگزین شده است.
    شرکت سعدی با تاکید بر اینکه استفاده پایدار از منابع آب یکی از مبحث‌های اساسی در مدیریت منابع آب است، ادامه داد: شهرداری منطقه نسبت به جداسازی شبکه‌های خط آب شرب و غیرشرب به منظور آبیاری فضای سبز اقدام کرده است.

    وی خاطر نشان کرد:.جایگزینی سیستم آبیاری تحت فشار به جای تانکری افزود: با به کارگیری این شیوه در آبیاری فضای سبز پست و بلند با حداقل تسطیح و بدون تغییر در سطح زمین به شیوه مطلوب آبیاری می‌شوند.
    شرکت سعدی با تاکید بر اینکه استفاده از روش‌های آبیاری پیشرفته به منافع حاصل از به کارگیری آن بستگی دارد، ادامه داد: به کارگیری شیوه‌های پیشرفته آبیاری موجب می‌شود تا از اتلاف زیاد از حد آب ممانعت به عمل آید.
    وی با اشاره به عدم بهره‌برداری بهینه و مطلوب از آب‌های موجود اظهارکرد: یکی از راه‌های اساسی و اتخاذ سیاست‌های مطلوب در مدیریت آب و آبیاری و توسعه فضای سبز، پیدا کردن و اجرا کردن پروژه‌های اساسی در راستای استفاده بهینه و صحیح منابع آبی است.
    برییس اداره فضای سبزمنطقه یادآور شد: می‌توان از پساب‌ها به روش موضعی برای درخت‌کاری و توسعه فضای سبز بدون نگرانی جدی از آلودگی محیط زیست استفاده کرد، با این آگاهی که در برخی شرایط از آن بر روی رشد درختان بهتر از آب معمولی است.
    وی در پایان خاطرنشان کرد: دفع زمینی پساب و استفاده از آن در آبیاری به ویژه درختکاری به دلیل دفع آن از طریق تعرق به جای نشست در منابع آب‌های سطحی و زیر زمینی از نظر مسایل زیست محیطی، نسبت به دیگر روش‌های دفع پساب ترجیح داده شده است

      گفتنی است : در این راستا نسبت به ایجاد و ساخت 7 عدد حوضچه تخلیه آب تانکری جهت جلوگیری از هدر رفت آب وفرسایش خاک با اعتباری بالغ بر 110 میلیون ریال اقدام شد. 

                         برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیکنمایید.

    تعداد بازدید: 53
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر