• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 429
    کد: 16282
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۸/۲۱
    شهرداری منطقه 7 در طی 6 ماهه ابتدای سال جاری :

    بهبود وضعیت ترافیکی معابر با اعتبار 500 میلیون تومان

    شهردار منطقه 7 مشهد در طی 6 ماهه ابتدای سال 91 از صرف هزینه ای معادل 500 میلیون تومان به منظور بهبود وضعیت ترافیکی منطقه شامل اصلاح هندسی، نصب و رنگ آمیزی سرعتگیر و سرعتکاه های مختلف و خط کشی معابر خبر داد.
    بهبود وضعیت ترافیکی معابر در طی 6 ماهه ابتدای سال جاری

    احمد محبی، شهدار منطقه 7 مشهد با اشاره به اینکه هدف از انجام اقدامات ترافیکی در سطح معابر این منطقه ، بهبود عبور و مرور شهری و رفع نقاط حادثه خیز است، گفت: در همین راستا اصلاح هندسی کنار گذر تقاطع غیر همسطح حافظ با هزینه 500 میلیون ریالی صورت گرفت.

    وی افزود: به دلیل توقف مردم در محل خروجی پل حافظ به منظور استفاده از وسایل نقلیه عبوری، معضلات ترافیکی و اجتماعی زیادی به وجود آروده بود که با اصلاح هندسی مشکلات این تقاطع مرتفع گردید.

    شهردار منطقه 7 مشهد به اصلاح هندسی شهید موسوی 9 اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به عریض بودن این معبر و اتصال آن به خیابان امام رضا 70، تصادفات متعددی را در محل تقاطع به همراه داشته است که شهرداری منطقه به منظور ایمن سازی تقاطع نسبت به اصلاح هندسی با اعتبار به میزان 100 میلیون ریال اقدام نموه است.  

    محبی در خصوص اصلاح هندسی کوشش 24 و 27 نیز گفت: این تقاطع فاقد چراغ راهنمایی و رانندگی بود و گره ترافیکی مشکلات بسیاری را ایجاد می کرد که با حضور پلیس همراه بود. از همین رو این تقاطع مجهز به چراغ فرماندهی شد.

    وی تعداد طرح های هندسی ایجاد شده در سطح منطقه را در طی 6ماهه ابتدایی سال جاری را 7 مورد با اعتبار 100 میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت : برای انجام اصلاح هندسی نیاز به بررسی و تحلیل های کارشناسانه دارد که هدف از این عملکرد شهرداری، کاهش بار ترافیکی و ایجاد امنیت قوی تر در سطح معابر می باشد .

    شهردار منطقه 7 مشهد در ادامه بیان کرد : از دیگر اقدام اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه را پاسخگویی به بیش از 160 مورد مشکلات ترافیکی شهروندان و سایر ارگان ها می باشد که می توان به مذاکره با کدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان رضوی در خصوص جابجایی گیت عوارضی اشاره کرد .

    محبی ادامه داد : با توجه به اینکه توسعه خط یک قطار شهری از محدوده و مجرای اصلی این منطقه می گذرد جهت همکاری های لازم با شرکت قطار شهری مشهد به ارائه مجوزهای ترافیکی در خصوص انحراف بلوار فرودگاه بدین منظور نام برد .

    محبی به اجرای بیش از 533 مترطول سرعتکاه آسفالتی و پلاستیکی در منطقه نیز اشاره کرد و گفت: خیابان صدر جنوبی، خیابان عنصری شرقی ، خیابان های صدر 21، همچنین خیابان فارابی18 و 20 و 22، کوشش 14، خیابان احد، پروین اعتصامی 18 مقابل بوستان سلام و خیابان فدائیان اسلام مقابل بیمارستان شهیدکامیاب از جمله مکان هایی است که شهرداری با اعتبار 320 میلیون ریالی نسبت به نصب سرعتکاه اقدام نموده است.

    وی همچنین به خط کشی 56 هزار مترطولی معابر سطح منطقه با هدف بهبود عبور و مرور شهری و رفع نازیبایی معابر سطح منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: خط کشی محور هایی چون بولوار اصلی شهرک طرق و جاده محمد آباد، ابتدای ورودی شهر مقابل پلیسراه و رمپهای تقاطع غیر همسطح شهید حسن آزادی، پارک بابا قدرت و غدیر، خیابان فدائیان اسلام، بولوارهای سپاه و ثامن و خط کشی هدایتی رمپ های تقاطع غیر همسطح غدیر با اعتبار 450 میلیون ریال نام برد.

    تعداد بازدید: 429
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر