• پنج شنبه،01 آذر 1397
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 37
    کد: 131049
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
    شهردار منطقه 7خبر داد:

    بااستفاده کنندگان قلیان در فضاهای عمومی و بوستان ها برخورد قضایی می شود

    علیرضا عصمت پرست؛ شهردار منطقه گفت: برنامه فرهنگ سازی عدم استفاده از قلیان در پارک، بوستان ها، معابر و شوارع عمومی در دستور کار این منطقه قرار گرفت.
    بااستفاده کنندگان قلیان در فضاهای عمومی و بوستان ها برخورد قضایی می شود

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ،  علیرضا عصمت پرست ؛ شهردار منطقه  از برخورد با استفاده کنندگان قلیان در فضاهای عمومی و بوستانهای منطقه خبر داد.

    وی با اعلام این خبر اظهارداشت: به منظور استفاده بهینه و سالم خانواده‌ها از پارک‌ها و مراکز تفریحی و طی هماهنگی‌های به عمل آمده با مراجع قضائی، طرح ممنوعیت استعمال قلیان در پارک‌ها از چندی پیش درمنطقه آغاز شده است.
    وی با بیان اینکه در تمامی پارک ها در سطح منطقه تابلوها ممنوعین استفاده نصب شده است تصریح کرد: از این پس با افرادی که اقدام به استعمال قلیان دراماکن عمومی و پارک ها کنند برخورد قانونی توسط مرجع قضائی و انتظامی صورت خواهد گرفت.
    عصمت پرست در ادامه با اشاره  به استعمال قلیان و سد معبر در سطح پارک های منطقه یکی از مسائلی است که موجب نارضایتی شهروندان شده است، خاطر نشان کرد: تامین سلامت پارک های سطح شهر در گرو همکاری همه دستگاه های اجرایی است.
    شهردار منطقه با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد با استعمال قلیان برای شهروندان در پارک ها و معابر عمومی ایجاد مزاحمت می کنند، گفت: طرح جمع آوری قلیان و برخورد با متخلفان به جد در دستور کار قرار گرفته تا این فضاهای عمومی برای استفاده مردم بیش از پیش  آماده و مهیا باشد.
    گفتنی است: بنا بر اعلام وزارت بهداشت ضرر استعمال ۳۰ دقیقه قلیان برابر با ضرر استعمال ۸۰ نخ سیگار است که متاسفانه در سال های اخیر استعمال قلیان در بین تمام اقشار جامعه خصوصا جوانان مشاهده می شود و این امر، خطری تهدید کننده برای سلامت است.

     

    تعداد بازدید: 37
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر