• بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه
    تعداد بازدید: 398
    کد: 120658
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
    با حضور معاون دادستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم صورت پذیرفت:

    آغازطرح منسجم برخورد و ساماندهی مشاورین املاک فاقد مجوز در مشهد

    در این جلسه معاون دادستان مشهد در امور پیشگیری از وقوع جرم از وقوع دغدغه مند شهردار منطقه 7 تقدیر و تشکر کرد.
    آغازطرح منسجم برخورد و ساماندهی مشاورین املاک فاقد مجوز در مشهد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت ، روز گذشته با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ، طرح منسجم برخورد و ساماندهی مشاورین املاک فاقد مجوز آغاز شد.

    شریعت یار ؛معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در امور پیشگیری از وقوع جرم در این جلسه با بیان اینکه مهاجرت مردم به امید توسعه و رشد انجام می شود ولی بدلیل کم آگاهی در حاشیه شهر مستقر می شوند که نتیجه آن گسترش حاشیه شهر و از طرفی افزایش سود جویی و کلاهبرداری بخصوص در حوزه املاک و مسکن می شود.

    وی با بیان اینکه خدمات حاشیه شهر فقط احیاء چند زمین و یا جلوگیری از ساخت و ساز نیست گفت :در آسیب شناسی انجام شده یکی از آسیب های اصلی بحث املاک و مشاورین آن می باشد.ما بدنبال این هستیم که به هر نحوی شده جلوی افزایش حاشیه شهر را بگیرم و یکی از راهکاری پیشگیری برخورد با دفاتر املاک غیر مجاز یا بدون مجوز می باشد. از طرفی بدنبال حذف نیستیم و خواستار ضابطه مندی  و قانونمند شدن فعالیت ها هستیم. چون بنای کار تخلف است و کسی دنبال اخذ مجوز نیست.در حال حاضر به بنگاه های فاقد مجوز در محدوده منطقه اخطاریه های لازم ارسال شده ولی امروز بدنبال اجرایی کردن و پلمپ مکان های فوق هستیم.

    معاون دادستان در امور پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای حاشیه شهر مشهد بسیار دغدغه مند هستند اعلام کرد امیدواریم با این کار بتوانیم رضایت ولی فقیه و مردم را کسب کنیم.

    سرهنگ منصور زاده ؛ رئیس پلیس اماکن خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت ما برای بسیاری از مشاغل حساسیتی نداریم ولی موضوع املاک بخاطر مشکلات زیادی که برای شهروندان ایجاد کرده برای ما مهم است به همین خاطر وارد عمل شده ایم و یکی از دلایل قولنامه های بی اعتباری است که توسط دفاتر صادر و در اختیار مردم قرار می گیرد. ضمن اینکه شناسایی املاک فاقد مجوز تا لحظه آخر و هماهنگی جهت برخورد همچنان ادامه دارد.

    علیرضا عصمت پرست ؛ شهردار منطقه نیز در جلسه آغاز طرح برخورد با دفاتر املاک فاقد مجوز گفت پس از اخذ تصمیمات لازم هشدارهای هم به دفاتر املاک و هم شهروندان اعلام کرده ایم ضمن اینکه از تمام توان خود جهت اطلاع رسانی در قالب استفاده از پیامک ، فضای مجازی، نصب پرده های اطلاع رسانی اقدام کرده ایم.

    شهردار منطقه در ادامه با اعلام اینکه آمادگی ارایه آموزش های لازم را نیز داریم گفت: با استفاده از پتانسیل شورای اجتماعی محلات فاز جدیدی از حساس سازی مردم را شروع خواهیم کرد.

                                                                    جهت مشاهده تصاویرکلیک کنید.

     

    تعداد بازدید: 398
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر