• پنج شنبه،16 مرداد 1399
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 464
    کد: 72050
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
    صبح امروز؛

    پس از سه سال؛ رای قلع از کمیسیون ماده 100 برای مجتمع تجاری قائم واقع در محدوده شهرداری منطقه 7 اجرا شد

    صبح امروز عملیات تخریب و اجرای رای کمیسیون ماده 100 با حضور نمایندگان شهرداری منطقه 7، نیروی انتظامی، آتش نشانی، شرکت گاز ، برق و آب برای مجتمع تجاری قائم واقع در میدان 17 شهریور به اجرا درآمد.
    پس از سه سال؛ رای قلع از کمیسیون ماده 100 برای مجتمع تجاری قائم واقع در محدوده شهرداری منطقه 7 اجرا شد

     

    به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 7 مشهد مقدس:

     عصمت پرست شهردار منطقه 7 گفت : شهرداری به دنبال تخریب نیست ، با نگاهی گذری به پروانه های صادر شده توسط شهرداری و بناهای در حال احداث می توان به این مهم به راحتی پی برد که بناهای که ضوابط و قوانین را رعایت نمی کنند  تهدیدهای جدی و خطر جانی برای شهروندان به بار می آوردند.

    شهردار منطقه 7 با بیان اینکه ، شهرداری برای جلوگیری از اینگونه بناها اقداماتی را در دستورکار خود قرار داده است خاطر  نشان کرد : با گذری به قوانین شهرداری و  ماده  100 که در این ماده به شهرداری اختیار کاملی داده تا در صورت مشاهده دیوارها و ساختمان خطرناک و خطر سازو همچنین بناهایی خارج از قوانین شهرسازی شهرداری ها به مالک اخطار لازم را ابلاغ کرده و درصورت عدم رفع خطر توسط مالک، شهرداری اقدام به قلع آنان نماید .

    عصمت پرست شهردار منطقه7افزود : اداره مهندسی و نظارت برساخت و سازهای منطقه هفت بر مبنای اجرای آرای قطعی ماده 100 مبنی بر قلع بنا و در راستای کاهش وجود دیوار ها و بناهای خطرساز برای شهروندان در محدوده  شهرداری منطقه 7 اقدام به اجرای قانون می نماید.

    شایان ذکر است؛ مجتمع تجاری قائم از سال 90 دارای رای قلع از کمیسیون ماده 100 به دلیل عدم استحکام بنا و شکایات طبقات پایین مجتمع می باشد و همچنین قابل توجه می باشد که رای قلع در دیوان عدالت در دو مرحله  بدوی و تجدیدنظر تایید و شکایت مالک رد گردیده است و اخطارهای قانونی و مهلت های قانونی جهت اجرای رای به مالکین و متصرفین در دو مرحله و به صورت 48 ساعته از دو هفته گذشته ارائه شده است.

     

    گفتنی است؛  در سه ماه اول سال جاری  ، 36 مورد اجرای رای کمیسیون ماده 100 در منطقه 7 شهرداری مشهد مقدس اجرا شده است .

     

     

     

     

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 464
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر