• چهارشنبه،20 آذر 1398
 • ورود
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 7
    تعداد بازدید: 129
    کد: 63962
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۲/۲۴

    آیا تلفن همراه ما را خنگ میکند :

    به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 7:
    آیا تلفن همراه ما را خنگ میکند :

    آیا تلفن همراه ما را خنگ میکند :
    یک مطالعه جدید میگوید استفاده زیاد از تلفن های هوشمند موجب میشود تا افراد کمتر از فکر خود استفاده کنند. محققان میگویند استفاده کنندگان از تلفن های هوشمند بسیاری از اطلاعات را بر روی تلفن های خود دارند که فکر میکنند میتوانند آنها را به خاطر بسپارند یا یاد بگیرند ولی نیازی به این کار ندارند و آنها را تنها بر روی تلفن خود نگهداری کرده و تلاشی برای یاد گرفتن آن نمیکنند.


    محققین میزان استفاده از تلفن های موبایل هوشمند و روش تفکر آنها را در 660 نفر با دو طرز فکر متفاوت بررسی کردند. آنها که براساس حس و غریزه خود تصمیم میگیرند و آنها که برای رسیدن به یک تصمیم ابتدا تحلیل میکنند تا مسئله را حل کنند و سپس بر اساس آن تصمیم میگیرند. آنها در بررسی خود یافتند که تصمیم گیرنده های حسی بیش از آنکه از فکر خود استفاده کنند از تلفن همراه خود کمک میگیرند.
    این روند موجب میشود تا این افراد حتی کمتر از قوه تحلیل خود استفاده کنند و بتدریج مغز آنها تنبل میشود. نتایج تحقیق در مجله Computers in Human Behavior منتشر شده است.
    محققین میگویند بسیاری از مردم دوست ندارند زیاد به مغزشان فشار بیاورند و این افراد به تلفن همراه خود بیشتر به عنوان ادامه ای از مغز خود نگاه میکنند. فرایندی که میتوانند به کمک آن از فکر کردن زیاد راحت شوند تا تلفن آنها یاریشان کند. وقتی میتوان پاسخ هر چیز را با یک جستجوی سریع در گوگل یافت اصلا چرا باید آن را یاد گرفت، با خاطر سپرد یا در باره آن فکر کرد.
    وابستگی ما به تلفن های همراهمان مرتبا در حال افزایش است و این دستگاه ها به اسم کمک به ما بتدریج در حال زدودن بسیاری از توانایی های ما هستند. محققان پیشنهاد میکنند روانشناسی تعامل افراد با موبایل باید بسیار بیش از قبل مد نظر باشد. پیش از آنکه یادمان برود زندگی قبلا بدون موبایل چگونه بوده است.

    منبع : دکتر مهرداد منصوری-سایت ایران ارتوپد

     

    تعداد بازدید: 129
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر